29 września 2024 / September 29th, 2024

Znamy zwycięzców 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego! Ekipa POLSKA 2 najlepszą drużyną TEAM UP! Europe!

29-09-2024 12:09

Poznaliśmy zwycięzców 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego – indywidualnych oraz drużynowych – walczących w TEAM UP! Europe. Za nami wspaniała rywalizacja sportowa o wygraną, ale biegowe emocje wciąż trwają!

Najlepszą drużyną w odsłonie drużynowej rywalizacji zawodowców na królewskim dystansie – TEAM UP! Europe okazała się POLSKA 2. Polski zespół uzyskała wynik 04:43:57 .

Triumfatorką w kategorii indywidualnej pań została Olha Nyzhnyk! Pokonując dystans maratonu w 02:31:24!  Wśród panów zwyciężył Levente Szemerei z Węgier z czasem 02:10:43 pobijając tym samym węgierski rekord w maratonie 02:12:10.

Najlepszy z Polaków – Mateusz Kaczor (02:11:15) zajął 2 miejsce. Najlepsza z Polek – Izabela Paszkiewicz (02:32:42) zajęła 2 miejsce.

TEAM UP! Europe – klasyfikacja drużynowa w ramach 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego

1. POLSKA 2 (Mateusz KACZOR, Izabela PASZKIEWICZ) – 04:43:57
  2. UKRAINA 1 (Mykola NYZHNYK, Olha NYZHNYK) – 04:44:37
  3. UKRAINA 2 (Vitaliy SHAFAR, Marina NEMCHENKO) – 04:51:52

1. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski – klasyfikacja generalna mężczyzn (czasy brutto):
  1. SZEMEREI Levente (Węgry) 02:10:43
  2. KACZOR Mateusz (Polska) 02:11:15
  3. NYZHNYK Mykola (Ukraina) 02:13:13
  4. BOULVIN Dorian (Belgia) 02:13:29
  5. SHAFAR Vitaliy (Ukraina) 02:15:56
  1. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski – klasyfikacja generalna kobiet (czasy brutto):