29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Tu liczy się duch zespołu! Wystartowały zapisy na EKIDEN – Maraton Sztafet!

09-02-2023 12:02

EKIDEN – Maraton Sztafet wystartuje 20 maja w odświeżonej, jeszcze bardziej emocjonującej formule. Zapisy na największy drużynowy bieg sztafetowy w Polsce rozpoczęte! Zbierz swój zespół i pobiegnij po zwycięstwo! W zawodach wystartować mogą grupy znajomych, współpracowników, rodziny, członkowie ekip biegowych – każdy!

Maraton sztafet w nowej formule

Zawodnicy każdej drużyny składającej się z 6 osób będą mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. 

 

Pierwszy zawodnik EKIDENU pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W sumie – 42,195 km.

W tym roku drużyny będą wyruszały na trasę w 30-minutowych odstępach, co znacznie bardziej wpłynie na dynamikę rozgrywek. Tabela liderów będzie zmieniać się do naprawdę ostatniej chwili, a wyniki będą prezentowane i aktualizowane na bieżąco.Jeszcze więcej rywalizacji branżowych

W tym roku poza klasyfikacja generalną zespoły będą mogły ścigać się między innymi w kategorii firm ubezpieczeniowych, banków, IT, FMCG czy klubów i stowarzyszeń sportowych. Rywalizacja w obrębie branż i zawodów to dodatkowy smaczek dla biegaczy – sprawdzimy, które profesje są najbardziej rozbieganymi w Polsce! 

Podkręcamy poziom emocji na EKIDENIE. Tu liczy się duch zespołu – która branża okaże się najlepsza?

Integracja 

Ten bieg to kapitalna okazja na integrację i umocnienie relacji pomiędzy współpracownikami. Sport jest prostą i skuteczną metodą na wprowadzenie pracowników w zupełnie nowe otoczenie i zacieśnianie między nimi więzi. Pozwala na wyzwolenie nieodkrytych cech lub wzmocnienie takich, które przydadzą się w pracy. Rywalizacja drużynowa w EKIDENIE przynosi rezultat, za który odpowiedzialny jest cały zespół – liczy się wynik każdego z uczestników.

 

Specjalna tura dla fanów ścigania

Dla zawodników, którzy są fanami naprawdę szybkiego biegania, mamy zaproszenie specjalne. Tura dla “ścigaczy” to ostatnia tura zawodów – wystartujcie w niej, jeśli wiecie, że  stać Was na topowy wynik. Limit czasu, który musicie spełnić w tej turze to 3 godziny i 15 minut. 

W tej “fali” wystartuje maksymalnie 50 ekip. Zapiszcie się do tej tury, aby delektować się szybką sportową rywalizacją jeszcze bardziej bezpośrednio. Dopiero po zakończeniu tej tury poznamy ekipy, które staną na podium tegorocznego EKIDENU! To będzie naprawdę bliska rywalizacja o zwycięstwo!

 

Pobiegnijcie dobrze w słusznym celu!

Podczas rejestracji, której dokonuje Kapitan drużyny, możliwy jest wybór ścieżki charytatywnej. Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji #BiegamDobrze. To największa w Polsce biegowa akcja charytatywna! 

 

Po zapisaniu się na bieg uruchomiana jest zbióka –  znajomi, rodziny, sąsiedzi czy inni biegacze mogą wpłacać środki i wspierać Wasz udział w EKIDENIE. Zachęcając swoich bliskich i znajomych do wpłat, będziecie zasilać swoją skarbonkę. Im więcej uzbieracie, tym więcej przekażecie na wybrany przez siebie cel.

Po zebraniu kwoty minimalnej – czyli wtedy, gdy licznik na wirtualnej skarbonce Waszej drużyny przekroczy 1200 zł, fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a Wy otrzymacie od niej w prezencie  pakiet startowy. 

Zgłaszając się do startu za pomocą ścieżki #BiegamDobrze macie okazję aktywnie wesprzeć działanie jednej z czterech organizacji partnerskich:

  • Fundacji Rak’n’Roll,
  • Fundacji DKMS,
  • Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
  • Fundacji Na Ratunek.

W słusznej sprawie biegnie się lżej!

Zbieraj drużynę – zapisy rozpoczęte!

Skompletuj swój 6-osobowy team i stań do rywalizacji z drużynami firmowymi, grupami biegowymi, rodziną czy po prostu przyjaciółmi. Pokonajcie razem maraton już 20 maja na Kępie Potockiej w Warszawie! 

Przyszedł czas dać się ponieść sportowej zespołowej rywalizacji. Nic nie wzbudza emocji bardziej niż rywalizacja drużynowa! Rejestracja trwa, czekamy na Was!