29 września 2024 / September 29th, 2024
 

MEDISEPT zapewnia bezpieczeństwo na 43. Maratonie Warszawskim

04-09-2021 07:09

Niezmiernie miło nam poinformować, że MEDISEPT – największy polski producent środków do dezynfekcji w standardzie medycznym – zapewni biegaczom bezpieczeństwo podczas 43. Maratonu Warszawskiego. Dozowniki z bezpieczną dezynfekcją zostaną ustawione m.in. przy strefach sanitarnych, wejściach do stref startowych, depozytach, szatniach czy strefie posiłku za metą.

Maraton to jedno z największych sportowych wyzwań – zmaganie z dystansem, czasem, ale głównie z samym sobą. Wymaga więc najlepszego możliwego zabezpieczenia – również w kwestii higieny. Podczas tegorocznego Maratonu Warszawskiego o dezynfekcję zadba firma MEDISEPT, która od  ponad 25 lat produkuje preparaty odkażające w standardzie medycznym.

Już kilka lat temu – znając statystyki zachorowań na choroby wirusowe i bakteryjne – zdecydowaliśmy wyjść z produktami do dezynfekcji szerzej i zapewnić je nie tylko służbie zdrowia, ale również innym sektorom oraz użytkownikom indywidualnym. W poręcznych formatach zamknęliśmy profesjonalne środki, których na co dzień używają lekarze i pielęgniarki. Dziś dzielimy się naszymi preparatami – owocem wieloletniej pracy – i zabezpieczamy jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce. Pod pojęciem bezpieczeństwa rozumiemy jednak nie tylko zapobieganie zakażeniom najczęściej występującym obecnie wirusem SARS-CoV-2. Nie zapominajmy, że np. zatrucia pokarmowe powodujące szczególnie uciążliwą podczas imprez sportowych biegunkę czy grypa to choroby zakaźne, którym możemy zapobiec, stosując dezynfekcję rąk. Tym bardziej, że aż 80% wszystkich infekcji jest spowodowanych przez niedostateczną higienę rąk i to właśnie dłonie są nośnikiem zarazków wywołujących choroby – wyjaśnia Przemysław Śnieżyński, farmaceuta i prezes spółki MEDISEPT.

Czy na imprezie sportowej potrzebujemy dezynfekcji w standardzie medycznym?

Środki do dezynfekcji w standardzie medycznym to nic innego jak preparaty najwyższej możliwej jakości. Ponieważ są powszechnie stosowane w służbie zdrowia, to przed wprowadzeniem na rynek przechodzą badania laboratoryjne. Jeśli preparat zdaje test skuteczności w najcięższych warunkach – np. na salach operacyjnych czy oddziałach zakaźnych – to sprawdzi się również w życiu codziennym, podczas imprez sportowych czy codziennych treningów.

Wbrew powszechnej opinii, żeby stworzyć bezpieczny środek do dezynfekcji, nie wystarczy połączyć alkohol i wodę. Formuły skutecznych i bezpiecznych preparatów są komponowane latami, przykładowo MEDISEPT nad każdym produktem pracuje około 3 lat. Jeśli skład środka będzie odpowiednio zbalansowany przez profesjonalistów, którzy uzupełnią go m.in. o substancje nawilżające, to nie wpłynie negatywnie na skórę – nie będzie powodował podrażnień skóry i wysuszeń naskórka czy nawet alergii. Profesjonalne środki przechodzą też testy dermatologiczne, więc wiemy, że są bezpieczne dla skóry.

Poręczne formaty środków do dezynfekcji MEDISEPT, które sprawdzą się np. podczas treningów biegowych, są dostępne w drogeriach Rossmann oraz na stronie www.dezynfekcja.pl.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy życiówek!