29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Trasa 38. PZU Maratonu Warszawskiego!

15-06-2016 16:06

trasa ok

38. edycja PZU Maratonu Warszawskiego wystartuje w tym roku z jednej z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych lokalizacji stolicy: spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, który w tym roku obchodzi 200-lecie swojego istnienia. Meta biegu będzie zlokalizowana na Wisłostradzie przy Parku Fontann. Będzie to jednocześnie wielki powrót tego miejsca na trasę królewskiego biegu.

Tradycyjnie bieg skupiać się będzie na najpiękniejszych oraz historycznych punktach Warszawy, czego ukoronowaniem jest tegoroczna lokalizacja startu i mety.

Po raz pierwszy w historii Maratonu Warszawskiego wyruszymy spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie to oczywiście związane z 200. rocznicą powstania warszawskiej uczelni.

Po pokonaniu pierwszych kilometrów Traktem Królewskim aż do Placu Na Rozdrożu pobiegniemy ulicą Puławską na Ursynów, zbiegniemy w okolice Świątyni Opatrzności Bożej, by w okolicach półmetka znaleźć się w Łazienkach Królewskich. Następnie Mostem Świętokrzyskim przeprawimy się na prawy brzeg Wisły, gdzie biegnąc obok ZOO i przez centrum Pragi Północ dotrzemy do Mostu Gdańskiego. Stamtąd Maraton Warszawski po raz pierwszy od ponad ćwierć wieku skieruje się na Plac Wilsona. Po obiegnięciu Kępy Potockiej i minięciu Cytadeli dotrzemy do mety. Ta – po ośmioletniej przerwie – wraca w okolice Parku Fontann u podnóża Nowego Miasta.

Tegoroczna trasa 38. PZU Maratonu Warszawskiego jest bardzo szybka i idealna na bicia życiowych  rekordów.

PROFIL-TRASY_1