24 września 2023 / September 24th, 2023
 

Bieg Konstytucji 3 Maja – zapisy już jutro!

04-04-2023 09:04

Zapisy na wydarzenie startują jutro – 5 kwietnia!


Bieg Konstytucji 3 Maja to impreza, która na trwałe wpisała się w stołeczny kalendarz biegowy. W tym roku bieg zyska zupełnie nową odsłonę. Na biegaczy czeka nowa trasa, która w swojej symbolice mocno nawiązuje do wydarzeń z 1791 r. Pobiegniemy Mostem Poniatowskiego! Tradycyjna, niepowtarzalna atmosfera, świetna organizacja i unikalna, wygodna trasa – 3 maja po prostu nie może zabraknąć Cię w Warszawie!

W tym roku czeka nas już 31. edycja Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie. Po ubiegłorocznym jubileuszu impreza wchodzi w nową dekadę swojego funkcjonowania i nie zabraknie nowych pomysłów. Biegaczy czeka bieg – warszawska tradycja, ale z zupełnie nową trasą. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy drżeli na samą myśl o podbiegu pod Agrykolę lub ulicę Myśliwiecką-Górnośląską. Tym razem majówkę będziemy świętować na biegowo, przekraczając Wisłę w samym centrum stolicy!

Przeczytaj o nowej trasie biegu >>>
Święto Konstytucji 3 maja warto świętować na biegowo. Tegoroczne wydarzenie z pewnością będzie wyjątkowe.

– Bieg Konstytucji 3 Maja inauguruje już 31 edycję Warszawskiej Triady Biegowej. To bieg z olbrzymią tradycją, starszy od wielu zawodników biorących w nim dziś udział. Jednocześnie impreza cały czas się zmienia. W tym roku zawody odbędą się na całkiem nowej trasie ze startem i metą na Nowym Świecie. Tę ulicę od wiosny zamieniamy na weekendy w pieszy deptak. Mam nadzieję, że 3 maja na Nowym Świecie pojawi się co najmniej tyle samo kibiców, co uczestników biegu – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.  Trasy rozgrywanych w ostatnią niedzielę biegów w Paryżu i Berlinie kończyły się w ścisłym centrum turystycznym tych miast. Podobnie będzie 3 maja w Warszawie.

 

 Trasa tegorocznego Biegu Konstytucji jest wyjątkowa i wyjątkowo atrakcyjna. Przyzwyczailiśmy się przez lata do startu i mety na Powiślu, ale okoliczności zmusiły nas w tym roku do znalezienia innego rozwiązania. I myślę, że to, co otrzymaliśmy w zamian, jest godnym zastępstwem dla znanego nam od trzydziestu lat schematu. Start na głównym deptaku Stolicy – Nowym Świecie, potem dynamiczny odcinek Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego prosto do Ronda Waszyngtona, a po nawrotce – ponowna przeprawa przez Wisłę i meta na Nowym Świecie. Spektakularne? Tak! Związane z rocznicą 3 maja? A jakże! Wszak książę Józef Poniatowski, którego imię nosi centralny most Stolicy, był jednym z bohaterów okresu Sejmu Czteroletniego. To jego żołnierska postawa sprawiła, że pierwsza w historii Europy ustawa zasadnicza mogła być w ogóle uchwalona – mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski”.

 

Informacje organizacyjne

  • Zapisy zostaną uruchomione 5 kwietnia o 12:00. 
  • Limit uczestników 31. Biegu Konstytucji 3 Maja wynosi 4000 osób. 
  • Pakiet startowy będzie można nabyć w wersji podstawowej za 65 zł. Od 24 kwietnia opłata będzie wynosić 76 zł.
  • Podczas rejestracji będzie możliwość dokupienia okazjonalnej koszulki technicznej – koszt koszulki to 39 zł. 
  • Start biegu nastąpi 3 maja o godz. 10:00.
  • Start nordic walking o 10:05.
  • Limit czasowy (od strzału startera) wynosi 55 minut
  • Trasa z atestem PZLA
  • Wszystkie informacje o 31. Biegu Konstytucji 3 Maja dostępne są na stronie bieg3maja.pl.
  • Rejestracja >>>

Triada Biegowa i Liga Mistrzów Warszawy 2023

Bieg Konstytucji 3 Maja to również impreza symbolicznie otwierająca tzw. Warszawską Triadę Biegową, na którą składają się jeszcze: Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. 3 maja odbędzie się też kolejna odsłona rywalizacji w ramach Ligi Mistrzów Warszawy. To formuła rywalizacji, wprowadzona w 2022 roku przez Fundację „Maraton Warszawski”.

Punkty do klasyfikacji Ligi Mistrzów Warszawy można zdobywać, biorąc udział w warszawskich wydarzeniach sportowych. Pierwszym biegiem, podczas którego wyniki zaliczały się do rankingu był 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Okazję do pojawienia się w wynikach Ligi dadzą także wszystkie biegi Warszawskiej Triady Biegowej, oraz jubileuszowy 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski.

Punkty w Lidze sumowane są i podawane po opublikowaniu oficjalnych wyników każdego z biegów.
Dowiedz się więcej o Lidze Mistrzów Warszawy >>>