29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – byliśmy na gali! + PODCAST!

05-12-2023 10:12

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. Z tej okazji pragniemy po raz kolejny podziękować wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację imprez Fundacji „Maraton Warszawski”. Bez Waszej pomocy nie odbyłby się żaden bieg – jesteście nieocenionym wsparciem, pomocą i inspiracją!

 

 

Zespół Rozwoju Wolontariatu Urzędu m.st. Warszawy organizuje coroczną uroczystą galę, którą prowadzą Ochotnicy Warszawscy. W Ursynowskim Centrum Kultury, właśnie z tej okazji, spotkało się ponad 300 zaproszonych gości! My również tam byliśmy! Przeczytajcie relację naszej Wolontariuszki, Doroty Prus. 

To  dla nas ogromne wyróżnienie, docenienie naszych działań, pracy i wspólnoty, którą tworzą ludzie wielkiego serca. Prelegentami na gali byli Jakub Wygnański, dr Ewa Jarczewska-Gerc i aktor Marcin Dorociński. Jednogłośnie potwierdzili, że wolontariat to nie tylko czas i wsparcie, to coś więcej, czego nie da się ukraść, bo emocji i uczuć nie da się odebrać. Bycie wolontariuszem nadaje poczucie sensu oraz jest ochronnym parasolem przed stresem i samotnością.

Marcin Dorociński docenił działania wolontariuszy słowami: „Bo ja w filmach to tylko czasami udaję, że ratuję świat, a wy – wolontariusze – robicie to naprawdę”. Jakub Wygnański nazwał wolontariat najlepszą szczepionką na panoszące się obecnie: cynizm i narcyzm.

Podziękowania i życzenia dla wolontariuszy złożyły też przedstawicielki koordynatorów wolontariatu warszawskich instytucji. Wśród nich była koordynatorka wolontariatu w Fundacji „Maraton Warszawski” – Kamila Jaszczuk. Wieczór zakończył się koncertem Bovskiej oraz poczęstunkiem – ogromnym, kolorowym tortem.

 


Dodatkowo – w podcaście TWARZE I GŁOSY WOLONTARIATU udział wzięli Tomek i Ania. 

Zapraszamy do odsłuchania podcastu z udziałem naszych wolontariuszy >>>

Biuro zawodów, info, start czy meta? A może extra? W tym odcinku Ania i Tomek opowiedzą m.in. na czym polega wparcie wolontariuszy w poszczególnych grupach zadaniowych podczas dużych imprez biegowych. Z wolontariuszami Fundacji Maraton Warszawski rozmawiała Daria Jabłońska z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów.

Każdy odcinek podcastu to inspirująca historia osób działających na rzecz innych. Poznaj ich motywacje i posłuchaj jak wolontariat wpłynął ich życie. Podcasty i fotoreportaże będące ich uzupełnieniem są realizowanej w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” przez partnerstwo Domu Kultury Kadr, Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa oraz XXII Liceum Ogólnokształcące im Jose Marti.


Wolontariusze – dziękujemy!