29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Informator drogowy

25-09-2020 08:09

W związku z organizacją 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Dokładamy wszelkich starań, aby organizacja imprezy w jak najmniejszym stopniu była uciążliwa w zwyczajnym funkcjonowaniu miasta.
Tegoroczna edycja Maratonu Warszawskiego, będzie zorganizowana wyjątkowo na pętli 5 km, w rejonie Starego i Nowego Miasta w dniach 26-27 września 2020. W związku z tym zakres zmian w organizacji ruchu w Warszawie będzie minimalny.

Aby umożliwić Państwu dostosowanie swoich planów do zmian w ruchu drogowym wywołanych imprezą, przedstawiamy opis najistotniejszych zmian
w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie 42. PZU ORLEN Maraton  Warszawski.

Zwracamy się z prośbą o przesłanie tego materiału znajomym i bliskim, aby do jak największej grupy osób dotarła ta informacja. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie, przepraszając równocześnie za ewentualne niedogodności.

Informacje dot. zmian w organizacji ruchu

42. PZU ORLEN MARATON WARSZAWSKI
26 września (sobota) godz. 14:00 – 27 września (niedziela) godz. 20:00

 

Parking przed Teatrem Wielkim – w tym miejscu będą się znajdować start i meta 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego – strefa ta będzie całkowicie wyłączona z ruchu od piątku 25 września do poniedziałku 28 września.

Senatorska – tu ruch będzie obywał się bez zmian, za wyjątkiem wjazdu na ul. Podwale oraz brak możliwości parkowania. Wjazd na ul. Podwale będzie regulowany przez służby policyjne na skrzyżowaniu Senatorska/Miodowa z uwagi na przecinanie się z trasą maratonu.

Wierzbowa – podział jezdni na dwie części – jedna dla ruchu samochodowego (od strony ul. Niecałej i ul. Moliera), druga dla uczestników biegu.

Moliera – podział jezdni na dwie części – jedna dla ruchu samochodowego (pozostawiony wyjazd do ul. Senatorskiej), druga dla uczestników biegu.

Ossolińskich – ulica wyłączona z ruchu samochodowego na czas biegu, za wyjątkiem wjazdu/wyjazdu na parking podziemny Hotelu Europejskiego.

Krakowskie Przedmieście, Miodowa oraz Plac Krasińskich – ulica wyłączona z ruchu samochodowego od godz. 14:00 w sobotę 26 września, do 20:00 w niedzielę 27 września.

Bonifraterska – ruch samochodowy będzie możliwy po zewnętrznych pasach w obu kierunkach (od skrzyżowania z ul. Świętojerską w kierunku ul. Konwiktorskiej) oraz od skrzyżowania z ul. Franciszkańską w kierunku ul. Świętojerskiej od strony Ambasady Chin).