29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Joanna Jóźwik i Karol Bielecki w projekcie Nad_Zwyczajni

05-09-2019 14:09

Mistrzyni Polski i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów Joanna Jóźwik oraz król strzelców Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 Karol Bielecki to ambasadorzy programu Nad_Zwyczajni. Włączyli się w kampanię olimpijską „Podążaj za marzeniami, bez względu na wszystko” wspólnie z Bridgestone – największą na świecie firmą produkującą opony i wyroby z gumy.

Bridgestone i Joanna Jóźwik, w ramach programu Nad_Zwyczajni wybrali 10 uczestników z całej Polski. Razem postarają się oni osiągnąć cel, którym będzie przebiegnięcie jesienią tego roku 10-kilometrowej trasy podczas Bridgestone The Great 10k Berlin. Joanna Jóźwik jest nie tylko mentorką uczestników, sama również weźmie udział w nadchodzącym biegu.

Karol Bielecki także dołączy do uczestników podczas treningów. O ich sportowy rozwój dba Bartosz Olszewski – trener personalny, a o kondycję psychiczną Daria Abramowicz – psycholog sportu i była żeglarka.

Bridgestone jest inicjatorem projektu i wspiera podczas treningów wszystkich 10 początkujących biegaczy. Okres szkolenia zaplanowano na cztery miesiące począwszy od 13 czerwca 2019 r. Inicjatywa jest częścią kampanii Bridgestone „Podążaj za marzeniami, bez względu na wszystko”, mającej na celu inspirowanie i motywowanie ludzi w każdym wieku, o różnych umiejętnościach i pasjach, by nigdy się nie poddawali i walczyli o swoje marzenia, pomimo napotkanych przeszkód.

Bridgestone angażuje się w największe imprezy sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie,  jak również inne inicjatywy, wśród których jest 41. PZU Maraton Warszawski. Firma będzie sponsorem tytularnym tegorocznej Sztafety Maratońskiej – wydarzenia dla zespołów składających się z trzech biegaczy, towarzyszącego wrześniowemu maratonowi w Warszawie.