29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Plejada gwiazd pobiegnie w biegu wirtualnym

25-09-2020 15:09

Do biegu wirtualnego zgłosiło się już ponad 3500 osób z całego świata, między innymi z Indii, Chin, czy Japonii. Na udział w 42. PZU ORLEN Maratonie Warszawskim zdecydowała się również cała plejada polskich gwiazd sportu m.in. biegaczka krótkodystansowa, brązowa medalistka Mistrzostw Europy – Joanna Jóźwik, mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym – Patrycja Bereznowska, mistrzyni Europy w biegu na 400 – Justyna Święty, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż –  Kamila Lićwinko, maratończyk i olimpijczyk – Henryk Szost, czy halowy mistrz świata w sztafecie 4x400m Rafał Omelko.

Zdecydowałam się na dystans 5 kilometrów, potraktuję ten bieg treningowo.  Jestem przykładem na to, że pomimo pandemii i tych wszystkich ograniczeń, można osiągać swoje cele. Gratuluję organizatorom, którzy udowodnili, że nic nie jest w stanie stanąć im na przeszkodzie –  powiedziała świeżo upieczona Mistrzyni Polski na dystansie 800 metrów, Joanna Jóźwik.

Wygodne buty na start szykują już także m.in. aktorka Magdalena Socha oraz prezenter telewizyjny Filip Chajzer.

Te 5 kilometrów w moim wykonaniu będzie raczej w amatorskim wydaniu. Postaram się wykorzystać swoje zasięgi, żeby promować bieganie dla zdrowia, szczęścia i przyjemności, dla samego zejścia  z kanapy. Swój dystans pokonam nad Wisłą, przyjemnie biegnie się w sąsiedztwie rzeki – podzielił się swoimi planami na bieg wirtualny, Filip Chajzer.