29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Komunikat w sprawie tras 39. PZU Maratonu Warszawskiego i Biegu na Piątkę.

08-08-2017 12:08

Drodzy biegacze, mamy dla Was ważny komunikat. W związku z planowanymi na wrzesień przez miasto remontami, konieczne było wprowadzenie drobnych korekt w trasie 39. PZU Maratonu Warszawskiego, oraz zmiana trasy Biegu na Piątkę.

Wszyscy, którzy zdecydowali się na pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów, królewski dystans rozpoczną z Placu Trzech Krzyży, a nie, tak jak było to planowane, z Krakowskiego Przedmieścia. Poprzez przesunięcie startu maratonu zmieniony został jeden niewielki odcinek trasy. Zamiast ulicą Myśliwiecką trasa prowadzi ulicami Szwoleżerów, Czerniakowską i Łazienkowską. Czyli modyfikacja trasy występuje na starcie i przy Łazienkach.

Chętni na podjęcie wyzwania dystansu 5 km, wystartują o godzinie 9:00 i pobiegną przez malownicze rejony Warszawy – Nowe Miasto i Żoliborz. Od kilku lat Bieg na Piątkę rozpoczynał się w tym samym miejscu, co maraton, ale tym razem – ze względu na prowadzone remonty – nie będzie to możliwe. Prace, które zaplanowano na ulicy Miodowej powodują, że jesteśmy zmuszeni zmienić trasę piątki. Zadbaliśmy jednak o to, aby nowa trasa dostarczyła tyle samo radości, co poprzednia. Start Biegu na Piątkę zaplanowany jest przy ulicy Konwiktorskiej znajdującej się na Nowym Mieście. Następny etap to ulica Muranowska, Andersa, Mickiewicza, Krasińskiego i dalej Wybrzeżem Gdyńskim aż do mety zlokalizowanej na Wisłostradzie przy Parku Fontann.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi przebiegami tras.