29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Zapisy na 38. PZU Maraton Warszawski

03-12-2015 15:12

Impreza wystartuje 25 września, jednak już dziś można skorzystać z opcji rejestracji. Będzie to już 38. edycja zawodów. Każdy uczestnik otrzymuje do wyboru dwa warianty pakietu startowego: z bawełnianą koszulką pamiątkową (100 zł) oraz z koszulką techniczną adidas (135 zł).

Obok tradycyjnej formy zapisów funkcjonuje ścieżka charytatywna #BiegamDobrze, w której rejestrujący się nie ponosi opłaty, jedynie wybiera cel i organizację dobroczynną, na którą poprzez jego profil są zbierane wpłaty. Po przekroczeniu progu 300 zł uczestnikowi automatycznie nadawany jest numer startowy. #BiegamDobrze to inicjatywa promująca tak biegaczy, jak i szczytne inicjatywy społeczne. Każdy uczestnik prowadzi własny profil, poprzez który może komunikować się z przyjaciółmi i fanami, promować swoją akcję w mediach społecznościowych, definiować cele zbiórki, wyzwania i deklarować działania po osiągnięciu ustalonego progu zbiórki tym samym mobilizując siebie i innych.

Wśród organizacji, które można wspierać znalazły się: Amnesty International, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Synapsis, Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!. W tym roku do akcji dołączają również: Fundacja Wcześniak i WWF Polska. Wszyscy uczestnicy #BiegamDobrze otrzymają pakiet startowy z koszulką techniczną, a wspierane organizacje zadbają o dobre samopoczucie i mobilizację swoich dobroczyńców tuż przed startem.

Od momentu rozpoczęcia akcji w tym roku zebrano już ponad 200 tys. zł.