29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Najlepsi biegacze w stolicy uhonorowani podczas finału Ligi Mistrzów Warszawy 2022!

16-01-2023 08:01

W niedzielę 15 stycznia odbył się finał pierwszej edycji Ligi Mistrzów Warszawy 2022. W trakcie ceremonii nagrodzono 39 najlepszych biegaczy z różnych kategorii wiekowych – od dwudziestolatków po 80-letnich zawodników!

Wyróżnieni zawodnicy na przestrzeni całego ubiegłego sezonu brali udział w najważniejszych biegach na sportowej mapie Warszawy i osiągali znakomite wyniki, a to zaowocowało wysokim rankingiem w Lidze. Galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie na końcu tego wpisu!

 

Nowy projekt wyłaniający najlepszych biegaczy

Liga Mistrzów Warszawy to nowa formuła rywalizacji biegowej.  Przygotowaliśmy dla biegaczy dodatkowy cykl – okazję, by porównać swoją formę na tle innych na przestrzeni całego sezonu. Liga Mistrzów Warszawy objęła pięć kultowych biegów stolicy: Półmaraton Warszawski, Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego (na 10 km), Maraton Warszawski i Bieg Niepodległości.

Aby zakwalifikować się do Ligi, wystarczyło wziąć udział w przynajmniej trzech z wymienionych imprez. Udział w Lidzie Mistrzów Warszawy nie wiązał się z koniecznością dodatkowych zapisów lub rejestracji – liczyły się rezultaty na mecie. Każdy uczestnik wymienionych biegów był automatycznie wliczany do klasyfikacji cyklu. Rywalizacja odbyła się w 14 kategoriach: po 7 kategorii wiekowych wśród kobiet i mężczyzn.

Wyniki Ligi były liczone przez system – liczył się czas na mecie każdego biegacza. Punktem odniesienia dla przelicznika był najlepszy rezultat w danej kategorii wiekowej.

Przeczytaj więcej o projekcie >>>

 

Biegowe spotkanie w rodzinnej atmosferze

Na wydarzenie podsumowujące zaproszeni zostali najlepsi biegacze Ligi i osoby towarzyszące. Obecni byli przedstawiciele mediów oraz gość – Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Bartosz Kusior. W trakcie finału nagrodzonych zostało aż 39 uczestników – po 3 biegaczy i biegaczek z największą liczbą punktów w każdej kategorii wiekowej. Wyróżnieni sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a uczestnicy z pierwszych miejsc także Puchar Mistrza Warszawy.

Po części formalnej odbył się krótki  trening – bieg i ćwiczenia poprowadził Jakub Karasek z MagazynBieganie.pl. Aktywności towarzyszyła krótka sesja zdjęciowa na tle Warszawy. Wydarzenie dopełnił konkurs, w którym organizatorzy rozdali vouchery na 17. Półmaraton Warszawski i 45. Maraton Warszawski i wspólny lunch. Podsumowanie Ligi Mistrzów Warszawy było okazją do spotkania, integracji i wymiany poglądów.

Spotkanie odbyło się w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień”, w Warszawie przy ul. Wybrzeże Puckie 1, wybudowanym w ramach projektu pt. „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” (WislaWarszawska.pl). Projekt został dofinansowany z Instrumentu Finansowego LIFE+ Wspólnoty Europejskiej oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Zapisy na biegi trwają!

Zapraszamy na biegi w nadchodzącym sezonie startowym. Część nagrodzonych w Lidze Mistrzów Warszawy już teraz deklaruje starty i walkę o czasy w nadchodzących biegach z nowopowstałego cyklu. Najbliższe zawody odbędą się już 26 marca bieżącego roku – zapisy trwają. 17. Półmaraton Warszawski to okazja dla wszystkich zawodników lubiących wyzwania oraz tych, którzy chcą osiągnąć swój życiowy rekord na rozpoczęcie wiosennego sezonu startowego. Możliwa jest także rejestracja na jubileuszowy, 45. Maraton Warszawski, który zgodnie z tradycją, odbędzie się w ostatnią niedzielę września.

Na oba biegi zarejestrować można się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/


Galeria zdjęć