29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Trwają zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton!

12-08-2023 11:08

Mały Wielki Bieg – wspólne miejsce startu z maratończykami 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego!

Nationale-Nederlanden Mini Maraton czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Zapraszamy do udziału w Małym Wielkim Biegu – biegowej rywalizacji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na jubileuszowy, 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 

Zapisy odbywają się na stronie REJESTRACJI >>>


W tym roku po raz pierwszy w historii najmłodsi wystartują w samym centrum Warszawy – na ulicy Emilii Plater. Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbędzie się w sobotę 23 września w tym samym miejscu, w którym następnego dnia na trasę wyruszą dorośli uczestnicy 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, Nice To Fit You Warszawskiej Dychy oraz Bridgestone Sztafety Maratońskiej! 

Mini Maraton podzielony jest na kategorie wiekowe – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Najmłodsza kategoria wiekowa – dzieci do lat trzech, wystartować mogą wraz z opiekunem. Górny limit wieku wynosi 16 lat. Wszyscy otrzymają na mecie piękne, pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

Zarażamy biegową pasją i zdrowym stylem życia

Start w Mini Maratonie to świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia. Wierzymy, że udział w zawodach jest dla dzieci i młodzieży przygodą, sposobem na dobrze spędzony dzień. Zachęcajmy najmłodszych do aktywności – bądźmy dla nich wzorem, dobrym przykładem i pokazujmy możliwości. Sięgajmy wspólnie po sportowe przeżycia – start w grupie rówieśników w atmosferze Wielkiego Biegu to niezapomniana atrakcja.

Trasy biegów zlokalizowane będą w maratońskiej przestrzeni ulicy Emilii Plater, która nazajutrz będzie miejscem startu i mety maratonu. Również wyniki biegów dzieci mierzone będą w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu. Mali sportowcy będą mogli poczuć się jak zawodowi biegacze! Nie zabraknie również oprawy biegu i kibiców. Może udział w tych zawodach okaże się początkiem pięknej biegowej przygody? 

Zapraszamy również do kibicowania najmłodszym – gorący, pozytywny doping rodziców i bliskich, oklaski i wspólne przeżywanie tego wydarzenia to ważny element startu w zawodach! 

Rodzicu – Twoje nastawienie jest ważne!

Biegi dziecięce i młodzieżowe to forma rozrywki oraz spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim sposób na sportową edukację i promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych pociech. Dziękujemy, że angażujesz się w prozdrowotne działania i pokazujesz piękno sportu! 

Podczas wydarzenia dbamy o to, aby nie narzucać dzieciom niezdrowej presji i nie budzić negatywnych emocji, rywalizacji ponad wszystko – to wydarzenie ma być dla nich szansą na zapoznanie się z pozytywnymi emocjami, jakie towarzyszą biegom. Pragniemy pokazać korzyści wynikające z aktywności – chcemy, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy, był dobrą zabawą i zapisał się w pamięci jako przyjemne doświadczenie. Mamy nadzieję, że Twoje podejście jest podobne! Dziękujemy, że wspólnie możemy wychowywać nowe pokolenie i wspierać je w rozwoju, wzrastaniu w zdrowiu i przeżywać razem miłe chwile. 


INFORMACJE TECHNICZNE

TERMIN:

Zawody odbędą się w sobotę, 23 września. Starty rozłożone są na tury – godziny podane są poniżej. Podane godziny mają charakter orientacyjny.

MIEJSCE:

Ul. Emilii Plater – w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. 

KATEGORIE:

Kategoria, dystans i godzina startu uzależnione są od wieku dziecka:


Bieg Bąbla – do 3 lat (2020-2023) – ok. 50 metrów – starty od ok. 11:00 do ok. 11:30

Bieg Krasnala – 4-5 lat (2018-2019) – ok. 100 metrów – starty od ok. 11:40 do ok. 12:10

Bieg Smyka – 6-7 lat (2016-2017) – ok. 150 metrów – start od ok. 12:20 do ok. 12:50

Bieg Urwisa – 8-9 lat (2014-2015) – ok. 200 metrów – start od ok. 13:00 do ok. 13:45

Bieg Zucha – 10-11 lat (2012-2013) – ok. 400 metrów – starty od ok. 14:00 do ok. 14:45

Bieg Juniora – 12-13 lat (2010-2011) – ok. 750 metrów – starty od ok. 15:00 do ok. 15:45

Bieg Nastolatka – 14-16 lat (2007-2009) – ok. 1500 metrów – start ok. 16:00 do ok. 16:45

 

TRASY BIEGÓW:

Trasy biegów zlokalizowane będą na ul. Emilii Plater. Meta każdego dystansu znajdzie się na wysokości Sali Kongresowej. Miejsce startu każdej tury zdeterminowane będzie długością dystansu. Dokładne mapy – trasy biegów zostaną przedstawione niebawem.

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ:

Prawo startu w Nationale – Nederlanden Mini Maratonie mają dzieci w wieku do 16 lat (urodzone w roku 2007 lub później).

Z wyjątkiem Biegu Bąbla uczestnicy startują w biegach samodzielnie (bez rodzica/opiekuna). W Biegu Bąbla – najmłodszej kategorii wiekowej (do 3 lat) dziecko może startować z jednym rodzicem/opiekunem.

 

ODBIÓR NUMERÓW STARTOWYCH:

Numery startowe odbierać będzie można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1

Godziny pracy Biura Zawodów:

22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00

23 września 2023 (sobota) – od 10:00 do 30 minut przed startem danej tury

 

  • Numer może odebrać osoba zgłaszająca dziecko lub osoba przez nią wskazana – koniecznie na podstawie KARTY STARTOWEJ podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Kartę startową pobierzesz PO ZALOGOWANIU w dziale „Twoje biegi”. Uwaga! Bez podpisanej Karty Startowej nie będziemy mogli wydać Ci numeru startowego!
  • Uwaga! Pamiętaj, aby odebrać pakiet startowy dziecka odpowiednio wcześnie (najpóźniej 30 min przed startem danej tury).

OPŁATA STARTOWA:

Opłata startowa za udział w Biegu wynosi 35,00 złotych za każdego uczestnika.

 

KLASYFIKACJE I NAGRODY:

  • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Nationale–Nederlanden Mini Maraton, otrzymują na mecie pamiątkowe medale.
  • Trzy najlepsze dziewczynki oraz trzej najlepsi chłopcy w każdej klasyfikacji – kategorii wiekowej (każda z klasyfikacji powstaje w wyniku połączenia wyników poszczególnych tur) otrzymają pamiątkowe puchary.

 

ZAPISY:

Zapisy odbywają się na stronie REJESTRACJI >>>

 

REGULAMIN:

Dostępny TUTAJ >>>

 

LISTA STARTOWA:

Dostępna TUTAJ >>>


Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.