29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Pobierz aplikację mobilną dla zdobywców Korony Warszawy

24-03-2021 11:03

 

Już dziś możesz pobrać aplikację mobilną „MARATON WARSZAWSKI”, dzięki której zarejestrujesz swój bieg, a także będziesz miał zawsze pod ręką wszystkie przydatne informacje związane z Twoim startem w Koronie Warszawy by Rak’n’Roll.

Aplikacja „MARATON WARSZAWSKI” dostępna jest w Sklepie Play (Android) oraz w iStore (iPhone). Jej główną funkcjonalnością jest możliwość zarejestrowania Twojego startu w wydarzeniach organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Dzięki temu osiągnięty przez Ciebie rezultat znajdzie się automatycznie w oficjalnych wynikach poszczególnych biegów. Pamiętaj, aby po jej uruchomieniu i pojawieniu się komunikatów zaakceptować zgody na lokalizację GPS oraz dostęp do aparatu. Inaczej aplikacja nie będzie działała poprawnie. Aplikacja musi też mieć zgodę na działanie w tle. Aby to sprawdzić, należy:

  • Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – BATERIA – należy zezwolić na pracę aplikacji w tle. Wyłączona powinna być również opcja optymalizacji energii.
  • iOS(iphone): USTAWIENIA – Maraton Warszawski – ODŚWIEŻANIE W TLE włączone

 

 

 

Użytkowników, którzy posiadają zainstalowaną już aplikację mobilną „Maraton Warszawski” na swoich urządzeniach, prosimy o dokonanie aktualizacji, tak by mogli korzystać z jej pełnej funkcjonalności ( jak to zrobić sprawdź TUTAJ>>>).

Przed startem sprawdź działanie aplikacji „MARATON WARSZAWSKI” poprzez rejestrację swojej aktywności na świeżym powietrzu. W tym celu kliknij na ikonkę biegacza w prawym dolnym rogu. Poczekaj na odnalezienie sygnału GPS oraz kliknij w przycisk START. Aby zatrzymać rejestrowanie po treningu użyj przycisku STOP, co powinno spowodować wyświetlenie się podsumowania treningu w postaci pokonanego dystansu, czasu oraz osiągniętego tempa.

Rejestracja startu, w ramach Korony Warszawy by Rak’n’Roll, będzie aktywna od 27 marca, godz.: 0:00 do 11 kwietnia, godz.: 23:59. Aby ją rozpocząć, uruchom aplikację, a następnie wybierz wydarzenie (styl zdobywania Korony Warszawy), w którym bierzesz udział:

  • Naciśnij „Rejestruj wyścig” i poczekaj, aż telefon odnajdzie dobry sygnał GPS i pokaże Twoją pozycję na mapie.
  • Wciśnij „Start” i rozpocznij bieg
  • W stylu alpejskim po osiągnięciu dystansu i zdobyciu wszystkich 6 szczytów zatrzymaj czas poprzez przycisk „Stop”
  • W stylu oblężniczym po zrealizowaniu każdego z etapów zatrzymaj czas przyciskiem „Stop”, a po ukończeniu całego zadania (zdobyciu 6 szczytów i pokonaniu łącznego dystansu min. 30 km) dodatkowo zatwierdź zakończenie wyzwania przyciskiem „Koniec rajdu”.
  • Po wgraniu czasu, aktywuje się przycisk TWÓJ WYNIK, gdzie zobaczysz Twój rezultat oraz aktualne miejsce.

Rejestracja startu w stylu turystycznym wymaga wyłącznie uwiecznienia zdobycie kolejnych szczytów na zdjęcia, do czego nie jest potrzebna aplikacja ani urządzenie śledzące. Możesz jednak skorzystać z dedykowanych nakładek do zdjęć w aplikacji „Maraton Warszawski”, które znajdziesz pod przyciskiem „Zrób sobie selfie”.

 

 

Jeżeli wolisz biec z zegarkiem lub inną aplikacją mierzącą czas i dystans biegu, pamiętaj, że istnieje możliwość przesłania nam zapisu gpx oraz zrzutu ekranu lub zdjęcia zegarka. Dokumentację biegu w tej formie musisz wysłać do 18 kwietnia, wybierając w aplikacji przycisk WPROWADŹ SWÓJ WYNIK lub poprzez stronę: https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/