24 września 2023 / September 24th, 2023

Warszawska Dycha – o biegu

Warszawska Dycha – 10 km dla każdego

Stań się częścią biegowej historii — weź udział w biegu na 10 kilometrów rozgrywanym równolegle z legendarnym Maratonem Warszawskim. Bieg na „dychę” odbywa się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące biegowemu świętu w stolicy Polski.

Warszawska Dycha to doskonała okazja do tego, by poczuć atmosferę wyjątkowego wydarzenia i stać się częścią Wielkiego Biegu. I to bez konieczności pokonania 42,195 km. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć żadnego miłośnika biegania!

 

Atrakcyjna trasa

Warszawska Dycha rokrocznie startuje w ostatnią niedzielę września, zaraz za uczestnikami maratonu. Biegacze wyruszą z ulicy Konwiktorskiej w stronę Żoliborza i Bielan. Bieg kończy się na długiej prostej — trasa wiedzie szeroką Wisłostradą aż do mety usytuowanej na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Niewielka liczba zakrętów, dużo długich prostych, niezbyt duża liczba wzniesień i wygodne, szerokie arterie sprawiają, że Pekao S.A. Warszawska Dycha to bieg, na którym wiele osób będzie mogło powalczyć o swoje rekordy życiowe. Jednocześnie duża liczba historycznych pomników, miejsc pamięci, ale także charakterystycznych punktów orientacyjnych czy terenów zielonych sprawiają, że trasa jest bardzo atrakcyjna widokowo.

 

#BiegamDobrze

Przy organizacji Warszawskiej Dychy nie może zabraknąć akcji #BiegamDobrze. Jest to inicjatywa, która pozwala połączyć bieganie i pomaganie. Jej uczestnicy zebrali już blisko 7 milionów złotych na rzecz partnerskich organizacji dobroczynnych. Do biegu można zapisać się poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Zakładając swoją wirtualną zbiórkę pozyskujemy środki na ważne społeczne cele, a po przekroczeniu 250 zł w prezencie od wspieranej organizacji otrzymujemy pakiet startowy na bieg. Chcesz dodać swojemu startowi dodatkowego sensu? Sprawdź, jak to zrobić >>>

 

Jeżeli nie masz jeszcze w planach pokonania maratonu ulicami Warszawy i wciąż nie wiesz, co tego dnia będziesz robić, scenariusz jest już gotowy. Dzięki Warszawskiej Dysze, poczujesz atmosferę Wielkiego Biegu. Kiedy nadejdzie ostatnia niedziela września, wspólnie z tysiącami innych biegaczy będziesz mieć okazję współtworzyć piękną historię biegania w Warszawie!

 


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wszelkie informacje techniczne dotyczące Warszawskiej Dychy 2023 zostaną podane w najbliższym czasie!

Odbiór pakietu startowego: 

  1. Biuro Zawodów otwarte jest w dwa dni – w piątek oraz sobotę poprzedzające ostatnią niedzielę września.
  2. UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie jest czynne.

Termin: (rokrocznie) ostatnia niedziela września