29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Równo 21 lat temu odbył się 24. Maraton Warszawski! Przeczytajcie o jubileuszu…

26-10-2023 10:10

Dziś mamy wspólny, mały jubileusz! 26 października 2002 roku odbył się pierwszy Maraton Warszawski zorganizowany przez zespół zwany (jeszcze) nieoficjalnie Fundacją „Maraton Warszawski”. Na końcu wpisu – życzenia od nas!
W roku 2002 dotychczasowi organizatorzy Maratonu Warszawskiego ogłosili, że bieg się nie odbędzie. Powód – brak środków. Po 23 latach miało zabraknąć maratonu w stolicy Polski.
I wtedy… wśród biegaczy zebrała się kilkuosobowa grupa, która postanowiła mimo wszystko zorganizować bieg maratoński. Cel był jasny – podtrzymać niemal ćwierćwiekową tradycję i nie dopuścić do jej przerwania.

Całość imprezy udało się zorganizować (łącznie ze znalezieniem sponsorów!) w ciągu niecałych dwóch miesięcy! Mimo że 24-ta edycja była najmniejszą w historii (na mecie zameldowało się 307 osób) to jej uczestnicy do dziś wspominają ją z ogromną nostalgią.

Bieg rozgrywany był o zmierzchu, na jedenastu pętlach (by usprawnić organizację i obniżyć koszty), w dodatku przy zacinającym deszczu i chwilami huraganowym wietrze. Biegnącym przygrywała muzyka, a pętle w Parku Saskim oświetlonym (nie wszędzie) światłem z latarń były niezapomnianym przeżyciem.
Co najważniejsze – wszyscy bawili się znakomicie niemal do samej północy. O tym, jaki szum udało się wytworzyć wokół „partyzanckiego” (taka nazwę ukuli sami uczestnicy biegu) maratonu świadczy fakt, że wejścia na żywo z trasy robiła radiowa Trójka!
Sobie i Wam życzymy kolejnych spełnionych marzeń, realizacji celów, szaleństwa i pomysłowości popychających do działania oraz niezbędnego szczęścia – do ludzi i do pogody 😉🥰 Dziękujemy, że jesteście z nami!