29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Konkurs dla dzieci – Narysuj biegowego Dobroczynnego Bohatera

12-06-2017 13:06


Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny. W mieście pojawił się nowy bohater!
Kim jest tajemniczy Dobroczynny Bohater?

Bohaterowie kojarzą się przede wszystkim z fantazyjnie i kolorowo ubranymi obrońcami ludzkości, dzielnie stawiającymi czoła wszystkim zagrożeniom. Ich przygody zapierają dech w piersiach, nadludzkie moce zachwycają, a umiejętności wprawiają w osłupienie. Ale są też inni superbohaterowie – mijamy ich codziennie na ulicy.

Jako Fundacja „Maraton Warszawski” spotkaliśmy już tysiące takich bohaterów. To oni w pocie czoła trenują i stają się coraz lepszymi biegaczami, by przekuć swoją pasję w pomoc potrzebującym. Słońce czy deszcz, zima czy lato, oni wciąż walczą ze swoimi słabościami, a potem czynią dobro. Nazywamy ich biegowymi Dobroczynnymi Bohaterami. Dlaczego? Ponieważ biorąc udział w biegach Fundacji zawsze wybierają rejestrację poprzez charytatywną ścieżkę #BiegamDobrze.

Właśnie dzięki nim to, co robimy, jest tak fantastyczne! Każdemu Maratonowi i Półmaratonowi Warszawskiemu towarzyszą zbiórki funduszy na szczytne cele, a dzięki Dobroczynnym Bohaterom udaje się zgromadzić coraz więcej środków dla potrzebujących. To oni stawiają przed sobą wyzwania, którym gotowi są sprostać, by uczynić świat lepszym miejscem i pomóc innym. I może nie są tak szybcy, jak Flash, ale nie prędkość jest w tym wszystkim najważniejsza – ich supermocą jest chęć czynienia dobra.

Potrzebujemy jednak Waszej siły, by stworzyć wizerunek Dobroczynnego Bohatera. Jak wygląda? Czy ma jakiś kostium? Jakie są jego supermoce? O pomoc w tej sprawie prosimy Was – dzieci. Wasza wyobraźnia nie zna granic, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, więc na pewno wiecie już, jak wygląda Dobroczynny Bohater. Pokażcie go nam i napiszcie jak wygląda?

Narysujcie swojego Dobroczynnego Bohatera, i napiszcie nam dlaczego właśnie tak wygląda, a być może stanie się on rzeczywistością. Najciekawsza wizja herosa zostanie przez nas uszyta i trafi do autora rysunku, jak również do grona Dobroczynnych Bohaterów – uczestników akcji #BiegamDobrze, dzielnie wspierających naszą inicjatywę i organizujących najbardziej efektywne zbiórki kolejnych edycji akcji #BiegamDobrze. Uszyjemy zwycięskiego superbohatera po to, aby na zawsze został on w naszej pamięci.

Zatem do biegu…gotowi…

  1. Wymyśl swoją postać i narysuj ją
  2. Opisz nam “Jak wygląda Dobroczynny Bohater?” (3-4 zdania)
  3. Przyślij nam swoje zgłoszenie (skan/zdjęcie pracy, opis oraz zgodę rodzica).
    Prace należy przysyłać do 30 czerwca na adres: konkurs@maratonwarszawski.com