29 września 2024 / September 29th, 2024
 

42. Maraton Warszawski odbędzie się 26-27 września 2020 roku

10-08-2020 13:08

Drodzy biegacze,

Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby przeprowadzić imprezę w sposób bezpieczny zarówno dla Was, wolontariuszy, jak i nas samych, zgodnie z panującym reżimem sanitarnym. Podjęliśmy też, wspólnie ze Związkiem Organizatorów Imprez Masowych, szereg działań mających na celu umożliwienie jak największej liczbie biegaczy wzięcia udziału w 42. edycji Maratonu Warszawskiego – symbolu niezłomności i sportowej tradycji. Jednak dopiero teraz możemy powiedzieć, że ponad czterdziestoletnia ciągłość naszej imprezy nie zostanie przerwana i zaprosić Was na bieg.

W tym roku Maraton Warszawski będzie wyglądał inaczej, bo inna jest nasza rzeczywistość. Aktualny limit uczestników wydarzenia biegowego, którzy mogą jednocześnie rywalizować na trasie to 250 osób. Dlatego, by biec mogło jak najwięcej osób, wyruszymy na trasę aż 4 razy! W dniach 26-27 września, w 4 turach rozgrywanych na 5-kilometrowej pętli w samym sercu Warszawy, pobiegnie z nami 1000 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym, aby Maraton Warszawski mógł odbyć się w tej formule. Wiemy, że po latach, to takie właśnie wydarzenia, pamięta się najbardziej.

W tym momencie udział w biegu opłaciło ponad 1800 osób. Dziękujemy Wam za zaufanie. Z uwagi na obowiązujący limit zapisy do biegu stacjonarnego są w tej chwili zamknięte, a jutro na profilach biegaczy z nadanymi już numerami startowymi pojawi się ankieta, za pomocą której będziecie mogli potwierdzić chęć udziału lub np. przenieść swoją rejestrację na przyszłoroczną edycję maratonu. Jeżeli po zamknięciu ankiety osób chętnych do startu będzie więcej niż 1000, w czwartek przeprowadzimy losowanie. O szczegółach zasad wyboru uczestników 42. edycji Maratonu Warszawskiego przeczytacie poniżej.

Pomimo obowiązujących limitów, szansę bycia z nami i ukończenia 42. Maratonu Warszawskiego chcemy dać wszystkim biegaczom. Dlatego przygotowaliśmy dla Was możliwość startu w biegu wirtualnym. Zrobimy wszystko, abyście biegnąc na swoich ulubionych trasach czuli się prawdziwymi uczestnikami tego wydarzenia. Maraton Warszawski nie zatrzymał się ani razu na swojej 42-letniej trasie. Nie zatrzymujcie się i Wy, bądźcie częścią tej historii! Aby wirtualny bieg zyskał wyjątkowy sens, łączymy go z akcją #BiegamDobrze. W zeszłym roku wspólnie zebraliśmy 1,5 miliona złotych na rzecz działań organizacji dobroczynnych. W tym roku, bez naszego wspólnego zaangażowania, tej pomocy zwyczajnie brakuje.

Wierzymy, że tegoroczna impreza będzie zapamiętana nie tylko ze względu na to, w jak bezprecedensowym czasie się odbyła, ale też na ilość dobra, jaką uda nam się wspólnie wybiegać. W biegu wirtualnym będziecie mogli pokonać dystans maratonu, półmaratonu, 10 albo 5 km. Szczegóły biegu wirtualnego, akcji charytatywnej i zapisy pojawią się w piątek 14 sierpnia na stronie imprezy.

TUTAJ znajdziecie zapowiedź tego, jak będą wyglądały środki bezpieczeństwa wdrożone podczas imprezy. Chcemy, aby każdy z Was mógł podjąć świadomą i najbardziej bezpieczną dla siebie decyzję dotyczącą startu w tegorocznym wydarzeniu.

Biegajcie i bądźcie z nami. Wierzymy, że medal z tegorocznej edycji maratonu będzie miał wyjątkowe miejsce w niejednej kolekcji.

 • We wtorek, 11 sierpnia, na Waszych profilach biegacza (po zalogowaniu się na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/) znajdziecie ankietę. Ankieta będzie dostępna do 12 sierpnia (środa).
 • W ankiecie poprosimy Was o potwierdzenie chęci udziału w 42. Maratonie Warszawskim bądź informację o tym, że swój pakiet startowy wolicie przepisać na kolejną edycję maratonu. Wasze deklaracje pomogą nam w przeprowadzeniu kolejnych kroków.
 • Jeżeli osób, które potwierdzą chęć udziału w tegorocznym biegu stacjonarnym, będzie więcej niż dostępnych miejsc, przeprowadzone zostanie losowanie. Szczegółowe zasady przyznawania miejsc >>>
 • Swojego miejsca startowego uzyskanego w ramach losowania nie będzie można przenieść na inną osobę. W przypadku kontuzji bądź rezygnacji z innego powodu będzie możliwe przeniesienie opłaty startowej na inny bieg organizowany przez Fundację „Maraton Warszawski” w przyszłości.
 • Ci z Was, którzy zdecydują się na przepisanie pakietu startowego na kolejną edycję maratonu, otrzymają dodatkowo dostęp do aplikacji tegorocznego biegu wirtualnego. Będziecie mogli w ramach dokonanej już opłaty wziąć udział w wirtualnej odsłonie 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego, a w przyszłym roku spotkać się z nami na starcie 43. edycji.

 • Pierwszeństwo udziału w biegu stacjonarnym mają osoby, które do dn. 9 sierpnia 2020 dokonały opłaty startowej. W przypadku zmiany odgórnie narzuconych limitów, pula miejsc startowych może zostać poszerzona.
 • Osoby bez nadanych numerów startowych gorąco do udziału w biegu wirtualnym w ramach 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.
 • Do udziału w biegu wirtualnym będziecie mogli zapisać się także poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze i nadać swojemu biegowi dodatkowy, głęboki sens.
 • Szczegóły biegu wirtualnego oraz możliwość zapisu pojawią się na stronie internetowej w piątek, 14 sierpnia.

 

 • Dziękujemy Wam za udział w akcji charytatywnej. Wszystkie zgromadzone przez Was środki trafiły do wybranych przez Was organizacji.
 • Tym z Was, którzy do dn. 9.08.2020 uzbierali kwotę minimalną (350 zł) i mają nadany numer startowy, dziękujemy za szczególne zaangażowanie. Zapraszamy Was do udziału w biegu stacjonarnym, w którym macie gwarantowane miejsce.
 • Jeżeli jednak chcecie zrezygnować ze startu i przenieść swoją zbiórkę na przyszłoroczny bieg, koniecznie wypełnijcie ankietę, która dostępna będzie na Waszych profilach biegacza (po zalogowaniu się na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/) w dn. 11-12 sierpnia. Przenosząc swój numer startowy i zbiórkę na przyszły rok, otrzymacie dodatkowo bezpłatną możliwość startu w wirtualnej odsłonie Maratonu Warszawskiego w tym roku.
 • Osoby, których zbiórki do dn. 9.08.2020 nie osiągnęły kwoty minimalnej, mogą przenieść je na przyszłoroczną edycję imprezy lub tegoroczny bieg wirtualny. Kwota minimalna gwarantująca uzyskanie numeru startowego w biegu wirtualnym będzie wynosiła 150 zł, a szczegóły na temat wydarzenia pojawią się na stronie w piątek, 14 sierpnia. Aby dokonać przeniesienia zbiórki należy zalogować się na swoim profilu biegacza na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/