29 września 2024 / September 29th, 2024
 

100 twarzy na 100-lecie maratonu! Wojciech Staszewski bohaterem 5. odcinka. Obchody 100-lecia odbędą 7 września

21-06-2024 13:06

W 2024 roku obchodzimy setną rocznicę pierwszych mistrzostw Polski w maratonie, które odbyły się wówczas w podwarszawskim Rembertowie. Właśnie tam, 7 września, odbędą się główne obchody upamiętniające to niezwykłe wydarzenie. W cyklu „100 Twarzy Maratonu” razem z MagazynBieganie.pl przytaczamy opowieści niezwykłych ludzi związanych z bieganiem. Dzisiejszym bohaterem jest Wojciech Staszewski, dziennikarz, maratończyk i inicjator akcji Polska Biega, która od 2006 roku rozruszała Polskę.

Wojciech Staszewski, który ma na koncie ponad 70 maratonów, dzieli się z nami swoimi wspomnieniami i pasją do biegania. Jego zdaniem, prawdziwe bieganie to maraton, a wszystkie inne dystanse jedynie przygotowują nas do tego królewskiego wyzwania. Który moment najbardziej utkwił mu w pamięci? Zachęcamy do wysłuchania 5. odcinka naszej serii, gdzie Wojciech opowiada o swoich doświadczeniach i emocjach związanych z bieganiem maratonów.

 

Wyjątkowe Spotkanie 7 września w Rembertowie

Główne obchody setnej rocznicy pierwszych mistrzostw Polski w maratonie odbędą się w warszawskim Rembertowie, gdzie 7 września 2024 roku uroczyście nadane zostanie imię Polskich Maratończyków rondu u zbiegu ulic Strażackiej i Zesłańców Polskich. To wyjątkowe spotkanie będzie miało charakter pikniku, przygotowanego przez władze dzielnicy Rembertów oraz Fundację „Maraton Warszawski”.

Spotkajmy się 7 września w Rembertowie, by uczcić 100-lecie polskiego maratonu, spotkać się z biegowymi pasjonatami i wziąć udział w wielu przygotowanych atrakcjach!