29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Mały Wielki Bieg – Nationale-Nederlanden Mini Maraton to wydarzenie idealne dla twojego dziecka!

05-09-2023 12:09

W ramach atrakcji 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego ruszyły zapisy na Mini Maraton – rywalizację dla najmłodszych i nastolatków do lat 16. Po raz pierwszy w historii zarówno Wielki Bieg, jak i zawody dla dzieci, odbędą się w samym sercu Warszawy.  Start Nationale-Nederlanden Mini Maratonu już w sobotę, 23 września pod PKiN, na ul. Emilii Plater. 

 

Nationale-Nederlanden Mini Maraton to impreza biegowa skierowana do wielu grup wiekowych. Młodzi uczestnicy będą rywalizować na dystansach dostosowanych do ich wieku. Dzieci do lat trzech mogą startować wraz z opiekunem, a górny limit wieku to 16 lat. Każdy uczestnik, niezależnie od kategorii wiekowej, otrzyma na mecie wyjątkowy medal. Dodatkowo ci, którzy osiągną najlepsze wyniki w swoich kategoriach, zdobędą pamiątkowe puchary!

Trasa biegu będzie w pełni bezpieczna – zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Dystanse, z którymi zmierzą się najmłodsi wyznaczone zostały w maratońskiej, dorosłej przestrzeni ulicy Emilii Plater. Z tego samego miejsca, dzień po młodzieży – w niedzielę na swoje biegi wyruszą dorośli. Wyniki biegów dzieci będą mierzone za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu – uczestnicy poczują się jak prawdziwi profesjonaliści. 

 

– Pasję do sportu i zdrowy styl życia promujemy nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci. Wierzymy, że troska o zdrowie to maraton, a nie sprint i już od najmłodszych lat warto o tym pamiętać. Udział w Nationale-Nederlanden Mini Maratonie to dla dzieci możliwość startu w profesjonalnych biegowych zawodach i poczucia się jak prawdziwi maratończycy. A przede wszystkim to okazja do pokazania dzieciakom, że aktywność fizyczna oraz sport to świetny i ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

 

Początek sportowej pasji

Sobotnia impreza będzie wzbogacona oprawą artystyczną i wsparciem kibiców. Każda tura Małego Wielkiego Biegu będzie uroczyście rozpoczynana, zaś na mecie uczestników witać będą spikerzy oraz bliscy. Organizatorzy mają nadzieję, że udział w Nationale-Nederlanden Mini Maratonie stanie się początkiem pięknej przygody z bieganiem i sportowej pasji wielu dzieciaków. Już ponad 600 uczestników zostało zapisanych do udziału w Małym Wielkim Biegu. Zapisy potrwają aż do 23 września, do piątku – dnia poprzedzającego wydarzenie. Opłata startowa wynosi 35 złotych. Uczestnicy w ramach pakietu startowego, oprócz numeru uprawniającego do pokonania trasy otrzymają także chustę wielofunkcyjną od Nationale-Nederlanden, plasterki opatrunkowe od Grupy Lux Med i wodę mineralną Magnesia. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, słodka przekąska SONKO oraz banan Yellow.

Biegowa, inspirowana Maratonem inicjatywa powstała z myślą o najmłodszych, którzy już od przedszkolnych lat mogą zmierzyć się z rówieśnikami i poczuć prawdziwe sportowe emocje i przede wszystkim świetnie się bawić. 

– Biegi dla dzieci to niepowtarzalna forma zachęty i promowania zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Ważne jest dla nas, aby podczas wydarzenia nie wywierać na nich niezdrowej presji, a biegi kojarzyły im się z pozytywnymi emocjami. Kibicowanie ma być ważnym elementem całego wydarzenia, dodającym entuzjazmu i motywacji uczestnikom. Rodziców i bliskich zachęcamy do wspierania najmłodszych uczestników poprzez gorący doping, oklaski i wspólne przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia – mówi Magda Skrocka z Fundacji Maraton Warszawski.

 

Informacje praktyczne

Trasy wszystkich konkurencji Nationale-Nederlanden Mini Maratonu będą biegły ulicą Emilii Plater. Meta każdego dystansu znajdzie się na wysokości Sali Kongresowej, a miejsce startu każdej tury jest zależne od długości dystansu. Wszelkie informacje techniczne zostały opisane na stronie: https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

 

Odbiór pakietów startowych 

Przypominamy rozpiskę dotyczącą odbioru numerów startowych. Numery na Mini Maraton odbierać można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki Pl. Defilad 1

Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
  • 23 września 2023 (sobota) – od 10:00

UWAGA! Pakiety startowe można odebrać najpóźniej 30 minut przed startem danej tury!

 

Nationale-Nederlanden Mini Maraton czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Do zobaczenia na starcie! 


Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.