29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Bridgestone sponsorem tytularnym Sztafety Maratońskiej

30-07-2019 09:07

W ramach 41. PZU Maratonu Warszawskiego odbędzie się Bridgestone Sztafeta Maratońska. Miło jest nam poinformować, że 5. edycja biegu pozyskała partnera tytularnego.

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej tradycyjnie wystartują razem z maratończykami, a z królewskim dystansem zmierzą się w trzyosobowych zespołach. Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej będą mieli również możliwość rejestracji poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. W zeszłym roku uczestnicy wszystkich biegów w ramach PZU Maratonuj Warszawskiego zebrali ponad PÓŁ MILIONA złotych na cele dobroczynne. Szczegóły dotyczące trasy oraz długości poszczególnych odcinków zostaną podane wkrótce, a zapisy wystartują jeszcze w tym miesiącu.

Bridgestone będąca największym producentem opon i wyrobów z gumy na świecie, nie bez przypadku została sponsorem tytularnym imprezy. Marka ta jest Globalnym Partnerem Olimpijskim i autorem kampanii „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko” której celem jest inspirowanie ludzi do rozwijania swoich zdolności oraz pasji.

Personifikacją olimpijskiej kampanii są ambasadorowie oraz ich historie, którymi firma Bridgestone chce motywować ludzi bez względu na wiek, posiadane talenty i pasje.Wśród nich jest Joanna Jóźwik, która w 2014 roku stanęła na podium podczas Mistrzostw Europy i awansując do finałowego biegu Mistrzostw Świata. Zaś w 2016 roku wystartowała w Igrzyskach Olimpijskich zajmując wysokie piąte miejsce.

Twarzą kampanii jest także legendarny polski szczypiornista Karol Bielecki, który stracił jedno oko, gdy podczas towarzyskiego meczu z Chorwacją kciuk rywala przebił mu jedną z gałek ocznych. Karol mimo dramatycznej kontuzji podniósł się i pojechał z reprezentacją Polski na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 podczas których doprowadził kadrę narodową do półfinału olimpiady, a sam został najlepszym strzelcem turnieju.

Kampania Bridgestone ma na celu dopingowanie ludzi w każdym wieku, o różnych zdolnościach i pasjach do odnalezienia siły, która pozwoli im podążać za marzeniami i pokonywać przeszkody pojawiające się na ich drodze.