29 września 2024 / September 29th, 2024
 

18. Półmaraton Warszawski odbędzie się 24 marca 2024 roku! Wiosna startuje w Warszawie!

03-10-2023 14:10

18. Półmaraton Warszawski pobiegnie 24 marca 2024 roku! Wiosna jak zwykle wystartuje w Warszawie! Zapisy na jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce trwają! 

Półmaraton Warszawski to rokrocznie pierwsze prawdziwie wiosenne wydarzenie biegowe w Polsce. Niezmiennie od lat w marcu w stolicy spotykają się tysiące biegaczy, by na dobre otworzyć sezon startowy. Największy w Polsce półmaraton jest okazją do sprawdzenia swojej formy po zimowym okresie budowania formy lub do sportowego, radosnego rozpoczęcia cieplejszej pory roku. Święto biegania w wydaniu półmaratońskim w 2024 roku odbędzie się 24 marca. Zapisy trwają!

 

Wiosna startuje w Warszawie!

Wiosenny sezon biegowy rozpoczyna się właśnie tu – w Stolicy. To już tradycja! 24 marca 2024 roku na trasę biegu na dystansie półmaratonu wyruszą biegacze, których łączy jeden cel – meta!

Wynik frekwencji minionej edycji – ponad dziesięć tysięcy uczestników na trasie biegu głównego to prognostyk świetnej atmosfery i wyjątkowego wydarzenia. Półmaraton Warszawski to rokrocznie tradycja dla wielu biegaczy z całej Polski – od tego biegu rozpoczyna się wiosenny okres startowy.

 

Apetyt na rekordy i gorącą atmosferę

Na biegaczy czeka dystans półmaratoński oraz bieg na pięć kilometrów – w zależności od dyspozycji, formy biegowej oraz celu, można wybrać ten bieg, na którym planuje się powalczyć. Już teraz trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. Zachęcamy również do zaproszenia bliskich do kibicowania – razem twórzmy atmosferę święta biegania w Stolicy!

Świetne wyniki – szczególnie wśród Pań, które w liczbie aż pięciu, pobiły rekord imprezy – pozwalają spodziewać się fenomenalnej rywalizacji i w 2024 roku. Grono faworytów biegu z pewnością powalczy o znakomite czasy i nowe rekordy.

Obejrzyj wideo – relację live z rywalizacji pań >>> i panów >>>

 

Bieg towarzyszący

Zwyczajem marcowego półmaratonu jest bieg towarzyszący na dystansie 5 kilometrów. Zgodnie z tradycją, również w 2024 roku zaprosimy Was na wydarzenie towarzyszące. Będzie to okazja do sprawdzenia się na krótkim dystansie lub do debiutu w biegu ulicznym. Z pewnością ten bieg pozwoli wejść w sezon lub rozpocząć przygodę z bieganiem. Śledźcie nas, by nie przegapić startu zapisów.

18. Półmaraton Warszawski będzie największym wiosennym wydarzeniem sportowym w Polsce kierowanym zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Zapisy na bieg właśnie się rozpoczęły! 

 

Wiosna wystartuje w Warszawie – nie możesz tego przegapić. Na uczestników biegów czekają: bogate pakiety startowe, punkty kibicowania na trasie, pamiątkowy medal, Miasteczko Biegacza pełne atrakcji i spektakularna meta!