29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Fundacja DKMS dołącza do akcji charytatywnej #BiegamDobrze Fundacji „Maraton Warszawski”! Nowe połączenie sił.

02-02-2023 09:02

Fundacja DKMS wspierająca pacjentów walczących z nowotworami krwi oraz chorobami układu krwiotwórczego dołączyła do akcji #BiegamDobrze. Od dziś istnieje możliwość wsparcia Fundacji poprzez udział w największych warszawskich biegach ulicznych. Chcesz wesprzeć Fundację DKMS – pobiegnij dobrze! Masz to w genach!

 

W słusznej sprawie biegnie się lżej

#BiegamDobrze to powstała w 2015 biegowa akcja charytatywna Fundacji „Maraton Warszawski”, która co roku pomaga wielu instytucjom dobroczynnym. Aby dołączyć do akcji wystarczy rejestrując się na wybrany bieg organizowany przez FMW założyć zbiórkę i wybrać organizację, której chcemy pomóc. Wirtualne skarbonki uczestników zapełniają się dzięki zaangażowaniu znajomych, rodzin i współpracowników biegaczy. Po zebraniu kwoty minimalnej, określonej w regulaminie biegu, autor zbiórki otrzymuje pakiet startowy.

Uczestników #BiegamDobrze wyróżnia specjalny numer startowy w kolorze pomarańczowym wraz z logiem wspieranej fundacji. W słusznej sprawie biegnie się lżej – zgodnie z mottem akcji uczestników do startu w zawodach napędza szczytny cel.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że akcja #BiegamDobrze tak bardzo się rozwija. Nowa organizacja to nowa energia, nowi biegacze i jeszcze większy wybór dla pomagających biegających. Akcja ma już spory staż, a my wciąż nie mamy dość! Biegacze prześcigają się, dosłownie – na trasie i w przenośni – w pomysłach, jak zachęcić do wsparcia zbiórek. Nie możemy doczekać się kolejnej fali kreatywności – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”.

 

Masz to w genach

Fundacja DKMS prężnie działa w Polsce od 2008 roku. Jej misją jest znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. W 2018 roku fundacja zainicjowała Program Rozwoju Polskiej Transplantologii, którego celem jest wsparcie pacjentów chorujących na nowotwory krwi od momentu diagnozy aż do całkowitego wyleczenia.

– Od 2008 roku zarejestrowaliśmy ponad 1,8 mln potencjalnych dawców szpiku, a ponad 11 000 z nich zostało dawcami faktycznymi i podarowało szansę na życie Pacjentom walczącym z nowotworami krwi. Pomóż nam szerzyć ideę dawstwa szpiku, rejestrować nowych potencjalnych dawców oraz wspierać Pacjentów chorych na nowotwory krwi. Dołącz do #TeamDKMS – razem wyprzedzimy raka! – apeluje Inez Jaworska, koordynatorka Fundacji DKMS.

Teraz nie tylko zostając potencjalnym dawcą, można pomóc pacjentom chorującym na nowotwory krwi. Od dziś da się czynić dobro i szerzyć ideę dawstwa szpiku również biegając!

– Pracownicy oraz wolontariusze nieustannie rejestrują nowe osoby i powiększają bazę potencjalnych dawców szpiku, zwiększając  nadzieję na wyleczenie pacjentom potrzebującym transplantacji szpiku. Dodatkowo, poprzez zakup urządzeń medycznych, remonty oddziałów, czy wsparcie psychologiczne i rehabilitacyjne, holistycznie zajmujemy się potrzebami osób zmagających się z chorobą. Razem dajmy nadzieję na wyleczenie! – argumentuje Inez Jaworska z Fundacji DKMS.

 

Kiedy biegać i wspierać?

Fundacja DKMS dołączyła do grona pozostałych organizacji charytatywnych, wchodzących w skład akcji #BiegamDobrze. Do wspólnych dobroczynnych działań można dołączyć przy okazji tegorocznych biegów, takich jak zbliżające się wielkimi krokami: New Balance Bieg na Piątkę i 17. Półmaraton Warszawski, które będą miały miejsce 26 marca i odbywający się pod koniec września 45. Maraton Warszawski. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny, wybierając ścieżkę charytatywną. W ten sposób, oprócz startu w dużej imprezie biegowej, pomaga się wielu potrzebującym.

 

Jeśli ktoś z Was nie może uczestniczyć w biegu i być na trasie, to zawsze może zarejestrować się jako potencjalny Dawca: https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz i dołączyć do potencjalnych Dawców szpiku!


Link do rejestracji: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Więcej informacji o DKMS: https://www.dkms.pl/

Więcej informacji o #BiegamDobrze: https://polmaratonwarszawski.com/biegamdobrze/