29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Prezentujemy medal 41. PZU Maratonu Warszawskiego!

28-08-2019 12:08

 

Głównym motywem medalu będzie Pałac na Wyspie, rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego znajdująca się w Łazienkach Królewskich.

Medal posiada klasyczny wzór, jest okrągły, odlewany, o średnicy 7,5 centymetra i grubości 7 milimetrów, z niebieską spersonalizowaną wstążką.

Łazienki Królewskie od 8 lat związane są ściśle z najpopularniejszą imprezą biegową w kraju. W 2011 roku 33. Maraton Warszawski był pierwszym biegiem, którego trasa przebiegała przez jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów i Warszawiaków. Od tego czasu zarówno maraton, jak i półmaraton jest ściśle związany tą lokalizacją, która stanowi jeden z najciekawszych etapów trasy. Przedstawiony na medalu Pałac na Wyspie stanowi główną, lecz nie jedyną atrakcję parku. Położony on jest w samym sercu kompleksu, na który składają się ogrody pełne kwiatów oraz zabytkowe budynki Oranżerii, Amfiteatr, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby.

Od północnej strony wzdłuż stadionu Agrykoli do  Łazienek Królewskich prowadzi Aleja Tomasza Hopfera, twórcy Maratonu Warszawskiego. Właśnie tym szlakiem na 17 kilometrze maratonu wbiegną uczestnicy do Łazienek Królewskich, aby przebiec je wzdłuż głównej Alei Chińskiej, skąd będą mogli podziwiać uroki parku stanowiącego wizytówkę stolicy.

Autorem zdjęcia na podstawie, którego wykonana została rzeźba jest Szymon Polański.

Przypominamy, że do dnia 31 sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa. Rejestracji można dokonać na stronie ZAPISÓW. Biegacze, którzy do końca sierpnia dokonają pełnej rejestracji otrzymają imienne numery startowe.