29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Korona Maratonów Polskich 2023 z czterema maratonami

13-01-2023 14:01

W związku z odwołaniem tegorocznego Wrocław Maratonu – jako organizatorzy Korony Maratonów Polskich – wspólnie z Maratonem Dębno, Cracovia Maraton i Poznań Maratonem podjęliśmy decyzję o czasowym zawężeniu projektu Korony Maratonów Polskich do czterech imprez.

Wszystkie pozostałe zasady projektu pozostają bez zmian. W związku z odwołaniem Wrocław Maratonu pojawiły się naturalne pytania – co dalej z projektem, którego Wrocław był częścią od początku. Mając na uwadze popularność projektu oraz jego elitarny charakter szukaliśmy rozwiązania, które będzie optymalne dla biegaczy i pozwoli na jego kontynuację. Ostatnie lata nie były łatwe dla organizatorów wydarzeń biegowych.

Po okresie pandemii wiele biegów odnotowało spadki frekwencji. Inne – jak chociażby Wrocław – przynajmniej czasowo zniknęły z biegowej mapy. Ideą powstania projektu było połączenie 5 najstarszych maratonów w Polsce i przy tej idei chcemy pozostać. Dołączenie do projektu innego z biegów w każdym z przypadków budziłoby wątpliwości.

Jako organizatorzy czterech najstarszych maratonów w kraju będziemy bacznie obserwować rozwój wydarzeń z wiarą, że projekt w dotychczasowej formie wróci w kolejnych latach.