29 września 2024 / September 29th, 2024
 

„Dycha”, Sztafeta Maratońska oraz biegi dla dzieci w programie 44. Maratonu Warszawskiego

06-07-2022 10:07

Wiemy coraz więcej na temat tego, jak będzie wyglądał 25 września, kiedy odbędzie się Maraton Warszawski. Rywalizacja zostanie rozegrana nie tylko na królewskim dystansie, ale też w ramach innych biegów towarzyszących. Idzie nowe!

Osoby, które szykują się do startu w Warszawie 25 września, ale nie planują porywać się na 42,195 km wciąż będą mogły pobiec szerokimi ulicami w samym sercu Warszawy wśród tysięcy kibiców i innych uczestników. Tym razem czeka na nich możliwość wzięcia udziału w rywalizacji na dystansie 10 km i poczucie na własnej skórze szczególnych emocji i atmosfery wielkiego biegowego święta. Nie zabraknie też rywalizacji drużynowej w ramach Sztafety Maratońskiej.

Czas na nowe tradycje

Zapisy na bieg na dystansie 10 km towarzyszący 44. Maratonowi Warszawskiemu ruszą w połowie lipca. Wówczas pojawi się więcej dodatkowych informacji i szczegółów odnośnie tej rywalizacji. Sam bieg, podobnie zresztą jak Maraton Warszawski, zostanie rozegrany oczywiście w niedzielę 25 września. Warto zatem zaznaczyć tę datę w kalendarzu.

Drużyny na start!

Uczestnicy Sztafety Maratońskiej pobiegną wraz z maratończykami na wspólnej trasie, która przebiegać będzie przez serce stolicy i atrakcyjnie turystycznie lokalizacje.  To wspaniała możliwość zarówno dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu, jak i chcących zaprosić do wspólnej zabawy w duchu rywalizacji przyjaciół, rodzinę, czy kolegów z firmy.

Wracają biegi dla dzieci

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji w ramach weekendu z Maratonem Warszawskim. Po zniesieniu obostrzeń pandemicznych, wracają także biegi dla dzieci. Maraton Warszawski zawsze był imprezą dla całych rodzin, zachęcał nie tylko do biegania, ale też do wolontariatu czy kibicowania również najmłodszych. Teraz, ponownie, dzieci i młodzież, będą miały swoje własne biegi. Więcej szczegółów już wkrótce!