29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Grupa LUX MED partnerem medycznym 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego

11-09-2023 12:09

Grupa LUX MED po raz kolejny wspiera sportowców, jako partner medyczny 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Zespoły medyczne LUX MED będą czuwać nad bezpieczeństwem wydarzenia, a na uczestników biegu i kibiców czeka szereg atrakcji – m.in. spotkanie z mistrzem olimpijskim Kajetanem Duszyńskim.

Wydarzenie odbywa się już po raz 45. i z tej okazji na uczestników oraz kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Dla maratończyków, w ramach pakietów startowych, przewidziane zostały m.in. zestawy opatrunków na ewentualne otarcia.

W okolicach Placu Inwalidów Grupa LUX MED uruchomi specjalną strefę kibica. Na miejscu będzie można uzyskać m.in. konsultację fizjoterapeutyczną. Na wszystkich czekać będą specjalne gadżety.

Natomiast na mecie, przy PKiN, w namiocie Grupy LUX MED specjaliści z  Centrum Medycznym Mavit będą badać wzrok chętnym uczestnikom maratonu. W tym samym miejscu na kibiców i biegaczy, czekać będzie też wyjątkowy gość – Kajetan Duszyński, Mistrz Olimpijski w bieganiu i ambasador kampanii „Wygrywaj Zdrowie” Grupy LUX MED.

Nad bezpieczeństwem biegaczy będą czuwać zespoły specjalistyczno-ratownicze LUX MED. Na trasie biegu karetki będą podążać za uczestnikami maratonu. W razie potrzeby, pomoc będzie udzielana w punktach medycznych.