29 września 2024 / September 29th, 2024
 

LUX MED zadba o bezpieczeństwo biegaczy

17-09-2022 12:09

Grupa LUX MED jako partner medyczny zadba o bezpieczeństwo biegaczy podczas 44. Maratonu Warszawskiego. Skład zespołów specjalistyczno-ratowniczych LUX MED liczy łącznie 50 osób – w tym ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek. W razie potrzeby, pomoc będzie udzielana w dwóch punktach medycznych. Na miejscu znajdzie się również 10 zespołów karetek, które będą podążać za uczestnikami maratonu.

Wydarzenia sportowe wymagają odpowiednich procedur – tylko wtedy są w bezpieczne zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Grupa LUX MED chętnie wspiera tego typu wydarzenia, tym samym promując aktywność fizyczną.

– Uczestnicy sportowych wydarzeń muszą czuć, że w razie potrzeby mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanych służb, dlatego zespoły Grupy LUX MED wspierają 44. Maraton Warszawski. Przebiegnięcie dystansu maratonu to duże wyzwanie dla organizmu, więc chcemy czuwać nad uczestnikami. Wiemy również, jak ważne jest wsparcie na trasie, dlatego przygotowaliśmy kilka atrakcji – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

44. Maraton Warszawski, czyli jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także moc dopingowania. LUX MED zadbał także o atrakcje dla kibiców, przygotowując specjalną strefę.

W okolicach trzydziestego kilometra trasy – w pobliżu rogu ul. Podleśnej i ul. Gwiaździstej kibice będą mogli wziąć udział w występie perkusyjnym. Nie zabraknie również profesjonalnego dopingu cheerleaderek.

Dodatkowo na mecie zostanie ustawione specjalne stoisko, na którym na biegaczy będą czekać nasi fizjoterapeuci.