29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Konferencja prasowa na nami. Program pełen atrakcji, pełna gotowość i wielkie sportowe emocje – największa w Polsce impreza biegowa za 10 dni!

13-09-2023 15:09

Tradycyjnie ostatni weekend września upłynie pod znakiem największej imprezy biegowej w Polsce. W samym sercu kraju wystartuje ponad 10 tys. biegaczy w aż czterech biegach. Pojawią się polskie i europejskie narodowe reprezentacje zespołów biegowych, znakomici goście, uwielbiani wolontariusze. Co więcej? 34 strefy kibicowania na całej trasie, koncerty, happeningi i atrakcje dla całych rodzin sportowców i kibiców w miasteczku biegacza. 

Wszyscy czekamy na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski oraz biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafetę Maratońską, Nice To Fit You Warszawską Dychę, Nationale-Nederlanden Mini Maraton oraz wewnątrz maratońską konkurencję drużynową – TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone.

To będzie prawdziwie sportowy dzień dla Warszawy. W sercu miasta, na ul. Emilii Plater pod Pałacem Kultury i Nauki, wystartuje ponad 10 tysięcy zawodników. Do biegu na królewskim dystansie zapisanych jest już 6 tysięcy osób, na 10 km ponad 3 tysiące, do Bridgestone Sztafety Maratońskiej zgłosiło się 130 drużyn. Dzień wcześniej, w sobotę 23 września, w szranki na krótszych dystansach stanie ponad 1000 młodocianych sportowców.

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Maraton Warszawski to wydarzenie wyjątkowe między innymi ze względu na swoją tradycję. Stołeczny maraton łączy biegaczy nieprzerwanie od 45 lat. 

– Biegamy nieprzerwanie od 1979 roku, ale po raz pierwszy startujemy z samego serca Warszawy – spod Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy, aby Warszawa była kojarzona z wydarzeniami niebanalnymi, naszym wielkim marzeniem jest, żeby stolica miała wielką imprezę o znaczeniu międzynarodowym. To trudna misja, ale jestem przekonany, że za 5 lat na 50-lecie Maratonu Warszawskiego będziecie Państwo pozytywnie zaskoczeni mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”. 

Wpisał się w krajobraz stolicy na stałe, stał się jej wizytówką i świadkiem zmian społecznych, historycznych. Wielki Bieg to także symbol wytrwałości i ciężkiej pracy uczestników. Jubileuszowa, 45. edycja biegu jest nowym rozdziałem w historii.

– Imprezy sportowe i turystyka sportowa na taką skalę to coś, co może przyciągnąć do Warszawy osoby, które jeszcze nie były w tym pięknym mieście. Maraton Warszawski, tworzy grupa wyjątkowych ludzi, która realizuje wspaniały bieg. Mam nadzieję, że to wydarzenie będzie rosło, a my razem z nim. Trzymam kciuki za organizatorówdodaje Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.  

 

Biegi towarzyszące – każdy znajdzie swój dystans

Wielki Bieg to nie tylko maraton – to szereg wydarzeń i imprez towarzyszących. Nice To Fit You Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska to biegi dla tych, którzy wolą krótsze dystanse lub szukają opcji na integrację w gronie bliskich biegaczy. Nationale-Nederlanden Mini Maraton, wydarzenie które odbędzie się w sobotę i jest dedykowane dzieciom i młodzieży. Podzielony na kategorie wiekowe i dystanse Mały Wielki Bieg może być okazją do dobrej zabawy i wyjścia z domu, ale także szansą, by pokazać przyszłym pokoleniom, jak wartościową pasją może być sport.

– Każdy znajdzie coś dla siebie – zawsze zależy nam, aby w Maratonie mogli odnaleźć się wszyscy, duzi, mali, marzący o maratonie i o krótszych dystansach, rodziny i kibice.  Bardzo się cieszę, że widać powracającą modę na bieganie. Nasza misja i nasz cel to ze sportu amatorskiego uczynić powszechne zjawisko i okazję, by być razem, bawić się, spełniać marzenia mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora biegu. 

– Sztafeta maratońska jest niezwykle atrakcyjna, zwłaszcza dla początkujących, jeszcze nie gotowych do zmierzenie się z pełnym królewskim dystansem. Startując w drużynie dzielimy go między siebie, a dodatkowo mamy dodatkową, drużynową motywację zarówno na etapie przygotowań jak i samego startu. Ta motywacja jest tym większa, że w naszej drużynie mamy Martę, podopieczną wspieranej przez Bridgestone Fundacji Rak’n’Roll, która zwyciężyła z największym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór – dodaje Marek Plawgo, koordynator Kampanii Olimpijskiej Bridgestone. 

– Nasza współpraca z Fundacją „Maraton Warszawski” rozwija się bardzo dynamicznie, a na 10-lecie naszego istnienia  zdecydowaliśmy się na bycie również sponsorem biegu na dystansie 10-ciu kilometrów. Z ekscytacją oczekujemy startu imprezy. Ambasadorem Nice To Fit You Warszawskiej Dychy został złoty medalista olimpijski – Robert Korzeniowski, który razem z nami zachęca innych do aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że zdrowa dieta i sport zawsze powinny iść razem w parze – mówi Sylwia Ramos Wójcik, brand manager Nice To Fit You.

Marathon Fan Zone – największe Miasteczko Biegacza zaprasza całe rodziny

W tym roku raz pierwszy w historii start, meta i całe miasteczko biegowe usytuowane będzie pod budynkiem-symbolem miasta, Pałacem Kultury i Nauki. Za nieco ponad tydzień czekają nas dwa dni sportowych zmagań, spotkań z ciekawymi ludźmi, targów sportowych, akcji promujących zdrowie, bezpieczeństwo i aktywność fizyczną. Wszyscy odwiedzający będą mieli okazję odwiedzić strefy sponsorskie z atrakcjami, przebadać swój organizm i skorzystać ze stoisk kulinarnych. Czekają konkursy z nagrodami, możliwość zdobycia gadżetów do kibicowania i popisania się umiejętnościami sportowymi i artystycznymi. A to wszystko w pozytywnej, energetycznej atmosferze wielkiego sportowego święta.

– Stawiamy na atrakcyjność imprezy nie tylko dla biegaczy, ale i fanów, kibiców oraz rodzin biegaczy. Choć na tej imprezie wszystko wokół biegania się skupia – w końcu to maraton – chcemy ściągnąć jak najwięcej kibiców na start i metę, do miasteczka biegowego pod pałacem, do 34 stref kibicowania. Przygotowaliśmy całą masę atrakcji na trasie i w miasteczku związanych ze sportem, zdrowiem, zabawą i relaksem, dla małych i dużych. To ma być święto wszystkich: biegaczy, kibiców, warszawiaków, turystów dodaje Magda Skrocka.

Start Wielkiego Biegu: 24 września, g. 9.00, ul. Emilii Plater
Marathon Fan Zone: 23 i 24 września, teren pod Pałacem Kultury i Nauki

Więcej szczegółów dotyczących atrakcji w Miasteczku Biegacza:

 https://nnmaratonwarszawski.com/kibice/

 

TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone – premierowa edycja nowego wymiaru rywalizacji

W tegorocznej edycji imprezy odbędzie się także premierowa odsłona nowego projektu – rywalizacji drużynowej w ramach maratonu. Od razu walka rozegra się na wysokim, europejskim poziomie. Cel? Odświeżyć bieganie drużynowe, pokazać je od bardzo emocjonującej, trzymającej w napięciu strony, stworzyć nowe możliwości dla mieszanych zespołów zawodowych i amatorskich oraz zachęcić do integracji.

Marka bliźniacza – TEAM UP! Everyone, otwiera się zaś dla spragnionych rywalizacji drużynowej amatorów. Jej zasady są bardzo podobne, a zgłosić mogą się grupy maratończyków mających numer startowy na bieg. 

Więcej szczegółów na https://nnmaratonwarszawski.com/team-up-everyone/ oraz https://teamupeurope.eu

 

#BiegamDobrze

Jak co roku w ramach działań około maratońskich jest prowadzona największa w Polsce biegowa akcja charytatywna #BiegamDobrze. Trenując, przygotowując się do biegu, a jednocześnie promując zbiórkę wśród znajomych, uczestnicy wspierają jedną z dziewięciu organizacji pozarządowych. Są to: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Spartanie Dzieciom, Amnesty International, Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i Fundacja DKMS. Łącznie w ramach projektu biegacze zebrali już ponad 8 milionów złotych. Tylko przy obecnej edycji licznik pokazuje 450 tysięcy złotych. Akcja cały czas trwa!

Więcej szczegółów na https://nnmaratonwarszawski.com/biegamdobrze/

– Od dawna żyjemy tą imprezą i nie możemy się już doczekać startu, a bieganie stało się naszą prawdziwą pasją. Do Maratonu Warszawskiego dołączyliśmy również ze względu na walor społeczny akcji #BiegamDobrze, która zamienia wielką imprezę sportową w pomaganie i my także w te akcje charytatywne aktywnie się włączamy mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektor komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

 

Ostatnia szansa na zapisy 

Chętni cały czas mogą się zapisać do wydarzenia i pobiec na wybranym dystansie – maratońskim, 10 kilometrów lub w sztafecie, w której uczestnicy pokonują około 9,5 km, 19,1 km i 13,6 km. Biegi odbędą się 24 września. Otwarta jest także rejestracja na biegi dziecięce – te odbędą się w sobotę 24 września. I dorośli i dzieci wystartują w tym samym miejscu – z ulicy Emilii Plater. Rywalizować będą przy wyłączonym ruchu samochodowym, gromkim dopingu kibiców i najlepszej oprawie! Dla wszystkich przewidziano pamiątkowe medale oraz masę atrakcji w Miasteczku Biegowym. 

Nie może Was tam zabraknąć!

Zapisy odbywają się na https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

 

Zapraszamy do kibicowania

Wszystkich, którzy wolą skupić się na kibicowaniu lub chłonięciu atmosfery Wielkiego Biegu zapraszamy do gorącego dopingowania biegaczy w wybranych miejscach trasy lub na starcie i mecie. 

Strefy kibicowania – pełna mapa dostępna jest na stronie https://nnmaratonwarszawski.com/strefy-kibicowania

Zachęcamy do zapoznania sie programem wydarzenia: https://nnmaratonwarszawski.com/program-wydarzenia/ oraz informatorem drogowym: https://nnmaratonwarszawski.com/drogowy/

 

Czekają nas wielkie biegowe emocje! Do zobaczenia na Wielkim Biegu – największej w Polsce imprezie sportowej!