29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Puchar Maratonu Warszawskiego – najważniejsze informacje przed startem

22-04-2021 15:04

Już w najbliższy weekend pierwszy ze startów w cyklu 5 wirtualnych biegów testowych, które mają za zadanie wesprzeć Cię w przygotowaniach do startu w 43. Maratonie Warszawskim.

Przypominamy że swój start możesz zarejestrować:
– za pomocą zegarka sportowego / aplikacji treningowej używanej przez Ciebie na co dzień – w takim przypadku swój wynik możesz zgłosić przez stronę https://live.sts-timing.pl/pucharmaratonu/ (przesyłając print-screen potwierdzający czas, dystans, trasę i datę biegu – przypominamy że w trakcie biegu nie można korzystać z auto-pauzy ani pauzować czasu).

– lub za pomocą aplikacji mobilnej Maraton Warszawski – w takim przypadku niezbędne jest nadanie aplikacji niezbędnych uprawnień do używania sygnału GPS (przez cały czas) oraz do działania w tle.

Upewnij się że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji: iOS lub Android

Poniżej znajdziesz instrukcje „krok po kroku” jak prawidłowo skonfigurować swój telefon:
iOS (iPhone)
Android w wersji 11
Android w wersji 10.
Android w wersji 9.0 (i starsze)

Po poprawnym skonfigurowaniu telefonu, zachęcamy do skorzystania z opcji „Przetestuj bieg z aplikacją – Test ustawień Twojego telefonu” – Jest to opcja testowa polegająca na przebiegnięciu 1 kilometra, która pozwala jeszcze przed zawodami sprawdzić, jak wygląda sama rywalizacja oraz czy Twoje urządzenie poprawnie rejestruje sygnał GPS. W celu przetestowania uprawnień aplikacji podczas testu spróbuj: zminimalizować aplikację, włączyć w trakcie inną aplikację (np. do słuchania muzyki) oraz zablokować ekran. Jeżeli uprawnienia nadane są poprawanie – żadne z tych działań nie powinno zakłócić rejestracji Twojego biegu.

Jeżeli wszystko poszło prawidłowo – na mapie swojego biegu zobaczysz trasę, którą chwilę wcześniej udało Ci się pokonać. Jeżeli jednak trasa na mapie to linia prosta łącząca dwa odległe od siebie punkty (jak poniżej) – wróć do ustawień swojego telefonu i upewnij się że aplikacja może korzystać z sygnału GPS przez cały czas.


Powodzenia!