29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Znamy datę 43. Maratonu Warszawskiego

23-03-2021 13:03

 

Drodzy biegacze,

43. Maraton Warszawski pobiegnie jak zawsze, w ostatnią niedzielę września.

Maraton Warszawski biegnie nieprzerwanie od ponad 40 lat. Nie inaczej stanie się nadchodzącej jesieni. Co więcej, będzie to edycja niosąca ze sobą dodatkową wartość. Bo gdy tak bardzo zmienia się rzeczywistość wokół nas, jeszcze mocniej dostrzegamy rzeczy, które powinniśmy pielęgnować w szczególny sposób.

Naszym celem jest organizacja biegu maratońskiego dla 3 000 osób. Zeszłoroczny 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski udowodnił, że dzięki odpowiedzialnej organizacji impreza biegowa może być przeprowadzona w sposób bezpieczny zarówno dla Was – biegaczy, jak i osób pracujących przy wydarzeniu. Wiedza i doświadczenie zdobyte w ubiegłym roku pozwoliły opracować plan organizacyjny, dzięki któremu nadchodzącej jesieni będziemy mogli spotkać się w jeszcze liczniejszym gronie.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, w pierwszej kolejności uruchomiona zostanie rejestracja ścieżką charytatywną #BiegamDobrze. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc będzie to ukłon w stronę tych wszystkich, którzy sprawiają, że Maraton Warszawski to nie tylko impreza sportowa, ale także wielkie wydarzenie społeczne, w ramach którego organizacje dobroczynne otrzymują szansę na jeszcze skuteczniejsze niesienie pomocy potrzebującym. To wartość, którą chcemy pielęgnować.

Rejestracja do biegu dla osób zbierających środki w #BiegamDobrze wystartuje 30 marca (wtorek). Wszyscy, którzy do połowy maja zbiorą kwotę minimalną otrzymają numery startowe 43. Maratonu Warszawskiego. Dodatkowo 800 miejsc zarezerwowanych jest dla osób, które dokonały przeniesienia opłaty startowej z poprzedniej edycji maratonu.
W dalszej kolejności uruchomione zostaną zapisy ścieżką tradycyjną (opłata startowa) – do wyczerpania limitu 3000 miejsc.

Szczegółowe informacje, regulamin i zasady rejestracji na bieg opublikujemy 30 marca.

Maraton Warszawski to symbol niezłomności i sportowej tradycji. W ostatnich latach stał się też żywym dowodem na to, jak wielka pasja jednych osób potrafi przynosić pomoc innym. Mamy nadzieję, że w świecie, w którym coraz częściej swoje plany i marzenia musimy odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość, Maraton Warszawski będzie dla Was celem, do którego warto dążyć.

Zespół FMW