29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Rusza akcja treningowa do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy

27-07-2022 17:07

Pekao S.A. Warszawska Dycha odbędzie się już za 2 miesiące. To będzie naprawdę wyjątkowa, bo pierwsza edycja nowego biegu towarzyszącego Maratonowi Warszawskiemu. Aby pomóc Ci poczuć te niesamowite emocje i atmosferę na własnej skórze oraz maksymalnie cieszyć się biegiem rozgrywanym 25 września, przygotowaliśmy specjalną akcję treningową. Tobie pozostaje tylko zapisać się na bieg i czerpać wiedzę z naszych wskazówek!

Nowa maratońska tradycja

Od kilku tygodni wiadomo już, że biegiem towarzyszącym 44. Maratonowi Warszawskiemu będzie Pekao S.A. Warszawska Dycha. Bieg na 10 km przy Maratonie Warszawskim ma być nową tradycją imprezy, gdyż dotychczas podczas maratońskiego weekendu rozgrywano jednocześnie zawody na dystansie 5 km. Postanowiliśmy ułatwić Wam stanie się częścią tej nowej tradycji. Podobnie, jak dla osób startujących w maratonie, tak i dla biegaczy, którzy wybiorą dystans 10 km, przygotowaliśmy specjalną akcją treningową. Dzięki niej przygotowania do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy będą znacznie przyjemniejsze i owocne. Dołącz do akcji i wspólnie z nami buduj piękną historię nowego biegu!

Plany treningowe

Pierwszym elementem, który czeka na wszystkich chcących wystartować w Pekao S.A. Warszawskiej Dysze, są plany treningowe. W ramach akcji treningowej dostępne są 3 plany: dla absolutnie początkujących, szykujących się do pierwszej „dyszki” w życiu, dla osób chcących pokonać ten dystans w czasie poniżej 60 minut oraz dla celujących w złamanie 45 minut. Plany przewidują 8 tygodni przygotowań.

Osoby, które nigdy jeszcze nie startowały w zawodach biegowych i mają obawy, czy dadzą radę pokonać 10 km w ostatni weekend września, nie powinny dłużej wątpić ani zwlekać z zapisem na bieg. Plan dla początkujących zakłada start niemal od zera i przygotowanie do pokonania całego dystansu w dniu zawodów. Na ukończenie biegu będzie aż 80 minut, dzięki czemu tempo biegu nie będzie tak istotne. Wszak nie tylko o rywalizację, ale przede wszystkim o ruch i dobrą zabawę tu chodzi!

Biegaczki i biegacze celujący w osiągnięcie określonych rezultatów czasowych, muszą liczyć się z tym, że plany na 60 i 45 minut zakładają, że są realizowane przez osoby w miarę regularnie biegające. Ze względu na ograniczony czas, jaki pozostał, nie ma w nich miejsca na przygotowania od zera. Plany te stanowią raczej formę bezpośredniego przygotowania startowego do biegu na 10 km.

Artykuły i wskazówki

Chociaż plany są istotnym elementem naszej akcji treningowej, to oprócz nich również będziemy mieli dla Was dużą dawkę przydatnej wiedzy i wskazówek treningowych. Wszystko dostępne będzie na stronie magazynbieganie.pl w postaci przystępnych i przejrzystych artykułów. Wiele z nich okaże się na pewno przydatnych nie tylko w przygotowaniach do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy, ale także wielu innych biegów.

W artykułach będziemy mówić m.in. o specyfice przygotowań do biegu na dystansie 10 km, taktyce na ten dystans, stosowanych środkach treningowych, itd. Poszczególne teksty zebrane razem stworzą swoisty przewodnik z wyjaśnieniami dla biegaczek i biegaczy planujących wystartować na dychę. Co istotne, artykuły mają uniwersalny charakter i kierowane są do szerokiej publiczności, nie tylko osób realizujących omówione wcześniej plany treningowe.

Możliwość interakcji

Nasza akcja treningowa nie byłaby pełna, gdybyśmy nie dali Wam możliwości kształtowania jej oraz interakcji z naszymi ekspertami i innymi uczestnikami. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcą zadać pytania na temat przygotowań do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy, to oglądania transmisji na żywo z akcji treningowej do 44. Maratonu Warszawskiego. Jednym z elementów transmisji jest możliwość zadawania pytań, na które nasi eksperci odpowiadają na bieżąco.

Jednocześnie wszystkich osoby planujące wziąć udział w biegu na 10 w Warszawie 25 września, zachęcamy do śledzenia utworzonego wydarzenia na Facebook’u: „Pekao S.A. Warszawska Dycha”. Możecie tam zadawać wszelkie pytania dotyczące przygotowań do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Pojawią się tam również linki do poszczególnych artykułów publikowanych w ramach naszej akcji treningowej.

Jeżeli zatem jeszcze zastanawiasz się, czy będziesz w stanie przygotować się do startu w Pekao S.A. Warszawskiej Dysze w ograniczonym czasie – możesz czuć się bezpiecznie. Jesteśmy m.in. po to, by pomóc Ci przygotować się do zrealizowania wybranego celu w dniu imprezy. Śledź akcję treningową i z czystą głową szykuj się na wiele radości i satysfakcji 25 września!