29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Życiówka na „piątkę”? Bieg towarzyszący 41. PZU Maratonowi Warszawskiemu

04-09-2019 12:09

41. PZU Maraton Warszawski to nie tylko bieg na królewskim dystansie. To także jedna z najszybszych „piątek” w stolicy.

Dwie długie proste i blisko kilometrowy zbieg na środkowym odcinku trasy to wręcz wymarzone warunki do osiągania znakomitych rezultatów. Setki kibiców na trasie, atmosfera wielkiego święta sprawią, że będzie to dla wszystkich emocjonujące przeżycie. Dodatkowym wsparciem będą pacemakerzy, którzy pobiegną na czasy od 18 do 30 minut co 60 sekund.

Bieg na 5 kilometrów wystartuje z ul. Konwiktorskiej 29 września pół godziny po starcie maratończyków, o godzinie 9:30. Pierwszy odcinek trasy wiedzie ul. Adama Mickiewicza, aby po 2 kilometrach dotrzeć do Placu Wilsona. Zaraz za nim przyjdzie czas na złapanie oddechu na blisko kilometrowym zbiegu ul. Zygmunta Krasińskiego aż do Wisłostrady. Tu będzie trzeba z siebie wykrzesać ostatki sił, aby na szerokiej, długiej i co ważne płaskiej prostej dotrzeć do mety usytuowanej na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Jeśli jednak nie zamierzasz pędzić z prędkością błyskawicy, a lubisz cieszyć się bieganiem i płynącą z tego radością jest to również bieg dla Ciebie! Limit czasu 45 minut jest w zasięgu wszystkich!

Cena podstawowego pakietu startowego wynosi 50 złotych. Dostępne są także opcje rozszerzone z możliwością zakupienia oficjalnej koszulki Biegu na Piątkę marki New Balance.

 

ZAPISZ SIĘ
REGULAMIN
LISTA STARTOWA
OPŁATA STARTOWA