29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Ruszył drugi etap rejestracji na 43. Maraton Warszawski

11-05-2021 15:05

Ruszył II etap rejestracji! Od 12 maja, godziny 12:00, wszyscy chętni biegacze mogą zapisywać się na 43. Maraton Warszawski ścieżką tradycyjną (wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wniesienie opłaty startowej). Na ten moment liczba dostępnych jeszcze miejsc startowych wynosi 1 643. Łączny limit to 3 000 miejsc.

W tym roku, po raz pierwszy w historii zapisy na bieg maratoński podzielono na dwa etapy. W pierwszym uruchomiono rejestrację wyłącznie ścieżką charytatywną #BiegamDobrze. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc spowodowaną pandemią, to ukłon w stronę tych wszystkich, którzy sprawiają, że Maraton Warszawski to nie tylko impreza sportowa, ale także wielkie wydarzenie społeczne, w ramach którego organizacje dobroczynne otrzymują szansę na jeszcze skuteczniejsze niesienie pomocy najbardziej potrzebującym osobom. Miejsca startowe mają zapewnione osoby, które w wyznaczonym terminie przeniosły swój start z zeszłorocznego 42. PZU Maratonu Warszawskiego.

Od dnia 12 maja uruchomiony został II etap rejestracji.

Od tego momentu zapisy możliwe są także ścieżką tradycyjną – wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wniesienie opłaty startowej. Nadal będzie można wybrać ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Należy jednak pamiętać, że zebranie kwoty minimalnej gwarantującej numer, musi nastąpić przed wypełnieniem limitu 3 000 nadanych numerów startowych.

Zbiórki #BiegamDobrze pozostają nadal aktywne

Wszystkie osoby, także te które uzyskały już numer startowy, mogą kontynuować swoje zbiórki. Czas na zebranie kwoty minimalnej (450 zł) gwarantującej start zależy od osiągnięcia limitu uczestników biegu – 3000 osób. Jeżeli nie uda Ci się uzyskać kwoty minimalnej przed wyczerpaniem limitu miejsc – Twoje zaangażowanie nie pójdzie na marne, a zebrane przez Ciebie środki zasilą konto wybranej przez Ciebie organizacji.

Istnieje także możliwość rezygnacji ze ścieżki charytatywnej i wniesienia standardowej opłaty startowej. W panelu rejestracyjnym pojawiła się możliwość zrezygnowania z dalszego prowadzenia zbiórki i przeniesienia zgłoszenia ze ścieżki charytatywnej #BiegamDobrze do ścieżki tradycyjnej. W tym celu, po zalogowaniu się na konto na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, należy przejść do zakładki „Twoje Biegi” i wybrać z opcję „Rezygnuję ze zbiórki #BiegamDobrze przy swoim zgłoszeniu na 43. Maraton Warszawski. Czas na rezygnację z kontynuowania zbiórki i wniesienie opłaty startowej zależy od osiągnięcia limitu uczestników biegu – 3000 osób. Do momentu jego zapełnienia limitu będzie istniała możliwość zapewnienia sobie startu w 43. Maratonie Warszawskim na tradycyjnych zasadach. Środki zebrane przez osoby, które zrezygnują ze ścieżki charytatywnej trafią do wybranej podczas rejestracji organizacji.

STRONA REJESTRACJI >>>

ZASADY REJESTRACJI >>>

REGULAMIN >>>