29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Szósta drużyna w rywalizacji TeamUp! Europe – to Ty możesz być jej menadżerem!

01-08-2023 14:08

Szósta drużyna w rywalizacji TeamUp! Europe – kto uzupełni stawkę na starcie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego i będzie walczył o nagrody gwarantowane?

Równo trzy tygodnie temu zaprezentowaliśmy nowy format rywalizacji, która od tego roku stanie się integralną częścią Maratonu Warszawskiego – TEAM UP! Europe. W ciągu kolejnych tygodni przedstawiliśmy pięć drużyn biorących udział w premierowej edycji projektu. Dziś pora na ostatnią, szóstą drużynę, która dołączy do ekip Węgier, Ukrainy, Szwajcarii, Belgii oraz międzynarodowego teamu Continental. 

Przypomnijmy na początek, że TEAM UP! Europe to starcie czteroosobowych drużyn na dystansie maratońskim, które ma nie tylko uatrakcyjnić bieg na dystansie 42,195, ale i wspierać rozwój sportowy biegaczy z Europy. W premierowej edycji pula gwarantowanych nagród wynosi 60 tysięcy euro, z czego 20 tysięcy trafi do najlepszej drużyny.

Kto jest managerem szóstego zespołu?

Do stworzenia drużyn zaproszeni zostali managerowie z całej Europy. Stworzyli oni pięć teamów, które przedstawialiśmy przez cały lipiec. Managerem szóstej drużyny… możesz być Ty! Jak to możliwe? To bardzo proste – w tegorocznej edycji TEAM UP! Europe przewidzieliśmy miejsce dla dokładnie sześciu zespołów. Jako że pięć miejsc jest już zajętych postanowiliśmy, że szóste miejsce przypadnie najlepszej drużynie w rozgrywanej równolegle rywalizacji TEAM UP! Everyone

Co to oznacza w praktyce? 

Już za chwilę uruchomimy zapisy do otwartej dla każdego rywalizacji drużynowej TEAM UP! Everyone. Jej zasady są niemal dokładnie takie same, jak te obowiązujące w formacie TEAM UP! Europe – zapoznać się z nimi możecie tu => https://teamupeurope.eu/zasady-i-regulamin/

A teraz najważniejsze – najwyżej sklasyfikowana drużyna w formacie Everyone, która będzie zestawiona zgodnie z zasadami formatu Europe (czyli będzie się składać w całości z osób posiadających paszporty krajów członkowskich European Athletics) zostanie sklasyfikowana dodatkowo w rywalizacji Europe i zajmie w nim miejsce zgodne z liczbą zdobytych punktów. A także – weźmie udział w podziale nagród w tej rywalizacji! 

Nagrody gwarantowane


Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy warto powalczyć to… przypominamy, jakie nagrody czekają na najlepsze drużyny w stawce.

  1. 20.000 EURO
  2. 12.000 EURO
  3. 9.000 EURO
  4. 6.000 EURO
  5. 5.000 EURO
  6. 4.000 EURO

Początek zapisów drużyn do rywalizacji TEAM UP! Everyone już za chwilę. Zapoznajcie się z zasadami i odpowiedziami na najważniejsze pytania i… zaczynajcie budować zespół, który będzie walczył o nagrody z drużynami z całej Europy! 

Zbuduj swój skład i walcz o zwycięstwo!


Zgłosić się do nowego formatu rywalizacji można jedynie posiadając nadany już numer startowy na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski (wymóg ten dotyczy wszystkich osób w drużynie). Zgłoszenie takie nie wiąże się już z dodatkowymi opłatami i polega jedynie na wypełnieniu formularza. Drużyna powinna mieć minimum trzy, a maksimum cztery osoby, przy czym przynajmniej jedna z tych osób musi być kobietą i przynajmniej jedna – mężczyzną. 

Zgłosić drużynę może jeden z jego członków – będzie to biegający manager (kapitan). Wynik końcowy drużyny to suma wyników trzech osób: wynik szybszego mężczyzny, wynik szybszej kobiety oraz lepszy wynik z dwóch pozostałych, przy czym podstawą jest nie czas, a wynik punktowy obliczony automatycznie na podstawie tabel przeliczeniowych World Athletics.

Kalkulator wyników: https://caltaf.com/pointscalc/calc.html

Zapraszamy do rywalizacji TEAM UP! Everyone! Stańcie w szranki razem z profesjonalnymi biegaczami i walczcie na trasie o nagrody finansowe. Pokażcie na co Was stać! Zapisy uruchomimy już za kilka dni.