29 września 2024 / September 29th, 2024
 

DAF Trucks Polska, PACCAR Financial oraz TRUCK CARE partnerami logistycznymi Maratonu Warszawskiego

09-09-2022 17:09

25 września br. w Warszawie odbędzie się 44. już Maraton Warszawski – prawdziwe święto biegaczy, które w tym roku na stołeczne ulice przyciągnie ponad 8 tys. zawodników. Tak duża liczba uczestników wymaga właściwego wsparcia logistycznego. Po udanym pilotażu podczas zeszłorocznej edycji, DAF Trucks Polska oraz PACCAR Financial – we współpracy z firmą TRUCK CARE – podejmują się tego zadania, zostając Partnerami Logistycznym wydarzenia.

Wsparcie logistyczne obejmuje obsługę zaplecza 44. Maratonu Warszawskiego i Pekao S.A. Warszawskiej Dychy, a przede wszystkim zapewnienie depozytów dla wszystkich zawodników na czas ich biegów. Aby było to możliwe, DAF Trucks Polska i PACCAR Financial zapewnią 14 ciągników DAF XF, natomiast firma TRUCK CARE, specjalizująca się w wynajmie krótko- i długoterminowym pojazdów użytkowych, udostępni taką samą liczbę naczep kurtynowych.

– W zeszłym roku debiutowaliśmy w charakterze Partnera Logistycznego Maratonu Warszawskiego. Mamy dużą reprezentację biegaczy i wśród naszych pracowników, jak i w sieci dealerskiej. Wyzwania to nasze drugie imię i, pomimo, że 44. Maraton Warszawski to operowanie 14 zestawami w warunkach ścisłego centrum miasta, chcieliśmy zademonstrować naszą sprawność i legendarną manewrowość pojazdów marki DAF – podjęliśmy się bez wahania. Ponieważ cel imprezy – propagowanie ruchu na powietrzu – jest tak ważny, również w tym roku ponowne wsparcie było dla nas naturalną decyzją. Tym bardziej, że w naszej firmie zeszłoroczna edycja rozbudziła wiele nowych biegowych pasji, tym razem jeszcze mocniejsza reprezentacja DAF Trucks Polska znajdzie się także wśród zawodników. – mówi Mariusz Piszczek Dyrektor Zarządzający DAF Trucks Polska.

Obsługa logistyczna 44. Maratonu Warszawskiego nie byłaby możliwa bez zastosowania niezawodnych i charakteryzujących się dużą ładownością naczep. Zapewni je firma TRUCK CARE należąca do grupy finansowej EFL (Credit Agricole S.A.).

– W TRUCK CARE uwielbiamy wyzwania – zwłaszcza natury logistycznej – uwielbiamy ciężarówki i uwielbiamy sport. Rywalizacja – zarówno w biznesie, jak i podczas licznych zmagań sportowych organizowanych przez TRUCK CARE czy EFL – jest czymś, co nas napędza. Gdy więc otrzymaliśmy propozycję logistycznego wsparcia Maratonu Warszawskiego, nie zastanawialiśmy się ani chwili. Jesteśmy przekonani, że będzie to piękne święto aktywności i sportowego ducha. Cieszymy się, że będziemy jej częścią – na trasie przejazdu, w Parku Fontann, na trasach biegów… a być może także i na podium, bo my również wystawiamy mocną reprezentację w firmowych barwach – mówi Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu TRUCK CARE.

W ramach tegorocznej edycji Maratonu Warszawskiego, prócz samego maratonu (~42 km), odbędą się także biegi towarzyszące imprezy biegowe – Pekao S.A. Warszawska dycha, Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz Mini Maraton dla dzieci. Biegi organizowane są na różnych trasach, ale szacuje się, że łącznie przyciągną ponad 8 tys. miłośników tej formy ruchu.

– Podczas zeszłorocznej edycji Maratonu Warszawskiego, nasz wybór DAF Trucks Polska na Partnera Logistycznego podyktowany był m.in. ogromnym doświadczeniem firmy w zakresie dostarczania niezawodnych rozwiązań do obsługi łańcuchów logistycznych. Tak jak podsumowując 43. edycję, tak i dziś możemy potwierdzić, że była to doskonała decyzja. A do tego wiemy, że w DNA zarówno marki DAF, jak i TRUCK CARE, sport i aktywność fizyczna są bardzo głęboko zakorzenione. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Prócz zaplecza logistycznego, DAF Trucks Polska, PACCAR Financial oraz TRUCK CARE zapraszać będą na swoje stoisko w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie, gdzie czekać będzie sporo atrakcji dla kibiców biegaczy, między innymi najnowszy ciągnik siodłowy Nowej Generacji DAF.