29 września 2024 / September 29th, 2024

Dla kibiców i mieszkańców

Maraton Warszawski to nie tylko bieg – to wydarzenie społeczne! Nasza impreza to rokrocznie prawdziwe święto wszystkich biegaczy, ich bliskich, stołecznych kibiców sportu i miłośników radosnych, miejskich eventów. W ostatni weekend września pod Pałacem Kultury i Nauki, czyli w samym sercu stolicy Polski, spotykają się biegacze zawodowcy i amatorzy, starsi i młodzi, fani sportu, rodziny i kibice. Zapraszamy już teraz – odwiedzajcie nas tłumnie – bo będzie co robić!

Bliżej wydarzenia będziemy publikować szczegóły dotyczące planowanych atrakcji – śledźcie nas!

 

Co działo się w 2023 roku – przeczytajcie skrót!


MARATHON FAN ZONE (23-24 WRZEŚNIA)

Plenerowa impreza rozpoczęła się w sobotę – 23 września (sobota) o 10:00! Zaprosiliśmy Was wtedy do miasteczka przy Pałacu Kultury i Nauki. W samym centrum imprezy stanęła scena – tam nasz gospodarz – Piotr Galus spotykał się z gośćmi, którzy dzielili się ciekawostkami, opowieściami i wiedzą dotyczącą sportu i zdrowego trybu życia.

Partnerzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji dla dorosłych: promowali badania profilaktyczne, umożliwiali wykonanie ich i specjalnych busach oraz dla dzieci: malowanie buziek, warsztaty plastyczne, fotobudki, sensoryczny tor przeszkód, stacje sportowe, dmuchańce i stoiska edukacyjne.

W sobotę wystartował Nationale-Nederlanden Mini Maraton – impreza kierowana do dzieci i młodzieży. Na siedmiu dystansach, przy dopingu rodziców, zmagali się młodzi zawodnicy w siedmiu kategoriach wiekowych.

 

 

WIELKI BIEG

W niedzielę, 24 września, oprócz wciąż otwartej Marathon Fan Zone, biegaczy i stołecznych kibiców czekały niemałe emocje.

O 9:00 rano, tradycyjnie przy dźwiękach „Snu o Warszawie”,  z ul. Emilii Plater wystartował jubileuszowy 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Miasteczko Biegowe tętniło życiem – zaprosiliśmy Was do food tracków, stref chillu z leżakami i stref naszych partnerów. Dla kibiców czekających na swoich biegaczy i dla wszystkich uczestników biegów wizyta w Miasteczku mogła być połączona z edukacją i dobrą zabawą!

 

 

NA TRASIE 

Aby wspierać biegaczy należy ustawić się w strefie startu i mety lub… na trasie biegu. Na trasie znalazło się kilkadziesiąt punktów kibicowania przygotowanych przez organizatorów, naszych partnerów, dzielnice i organizacje dobroczynne biorące udział w akcji #BiegamDobrze.

 

FAN ZONY DLA RODZIN

Fan Zone Burakowska, Fan Zone Obozowa, Fan Zone Radiowa, Fan Zone Plac Wilsona, Fan Zone Metro Młociny to miejsca, w których przygotowaliśmy bezpłatne animacje dla dzieci. Pod od okiem animatorów najmłodsi kibice będą mogli zrobić swoje gadżety do kibicowania, wykonać tatuaże, pomalować buźki, a to wszystko w towarzystwie muzyki, sportowych emocjami i przy gorącym dopingu dla biegaczy.
Jak co roku szczególnie mocno kibiców i biegaczy przywita Dzielnica Bielany. Muzyka, konkursy sportowe i animacje dla dzieci – zapraszamy do Bielańskiej Strefy Kibicowania na skrzyżowaniu ul. Podleśnej i Lektykarskiej.

 

STACJE KIBICOWANIA

Aż 11 stref kibicowania przygotowali Partnerzy wydarzenia: Nationale-Nederlanden, New Balance, Nice To Fit You, Bridgestone, Lech, Zdrofit, Magnesia i Lux Med, a w kilkunastu mniejszych punktach będziecie mogli dołączyć do wolontariuszy z organizacji dobroczynnych biorących udział w akcji #BiegamDobrze i posłuchać zespołów muzycznych zagrzewających biegaczy do walki na trasie.

 

EXPO SPORT&FITNESS

Co roku, zanim ruszy miasteczko sportowe, w Pałacu Kultury i Nauki można odwiedzić Expo Sport & Fitness.

Na targach w piątek i sobotę można sprawdzić kilkanaście stoisk naszych partnerów i gości – to tam biegacze robią przedstartowe zakupy, a kibice zaopatrzają się w darmowe gadżety do kibicowania, razem robią  pamiątkowe zdjęcia, testują w strefie New Balance, degustują pyszne przekąski od Nice To Fit You, rozmawiają z ekspertami i spotkają naszych fotografów, którzy będą uwieczniać przedbiegowe emocje.

 


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

  • Sprawdź program wydarzenia >>>
  • Przypominamy, że organizacji tak dużego wydarzenia towarzyszą zmiany w funkcjonowaniu ruchu drogowego, sprawdź Informator Drogowy przygotowany z myślą o mieszkańcach. W imieniu biegaczy, wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych dziękujemy za Wasze zrozumienie – ten jeden dzień w roku to moment spełniania marzeń, zapraszamy Was do uczestnictwa w tym święcie. Informator drogowy >>>