24 września 2023 / September 24th, 2023

Dla kibiców i mieszkańców

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski to nie tylko bieg – to wydarzenie społeczne! Nasza impreza to prawdziwe święto wszystkich biegaczy, ich bliskich, stołecznych kibiców sportu i miłośników radosnych, miejskich eventów. W ostatni weekend września pod Pałacem Kultury i Nauki, czyli w samym sercu stolicy Polski, spotkają się biegacze zawodowcy i amatorzy, starsi i młodzi, fani sportu, rodziny i kibice. Odwiedzajcie nas tłumnie – bo będzie co robić! Oto kompendium wiedzy dotyczącej atrakcji czekających na Was 23 i 24 września 2023 roku!

Czekają nas dwa dni sportowych zmagań, spotkań z ciekawymi ludźmi, targów sportowych, akcji promujących zdrowie, bezpieczeństwo i aktywność fizyczną. Będziecie mieli okazję odwiedzić strefy sponsorskie z atrakcjami, przebadać swój organizm i skorzystać ze stoisk kulinarnych. Czekają na Was konkursy z nagrodami, możliwość zdobycia gadżetów do kibicowania i popisania się umiejętnościami sportowymi i artystycznymi. A to wszystko w pozytywnej, energetycznej atmosferze wielkiego sportowego święta.

Zapraszamy Was na jubileuszowy 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski!


MARATHON FAN ZONE (23-24 WRZEŚNIA)

Plenerowa impreza rozpocznie się w sobotę – 23 września (sobota) o 10:00! Zaprosimy Was wtedy do miasteczka przy Pałacu Kultury i Nauki. W samym centrum imprezy stanie scena – tam nasz gospodarz – Piotr Galus spotka się z gośćmi, którzy podzielą się ciekawostkami, opowieściami i wiedzą dotyczącą sportu i zdrowego trybu życia.

Zaprosimy Was do badań w Medbusie Nationale-Nederlanden. USG i konsultacje dermatologiczne wykonacie tam za darmo w sobotę (11:00-19:00) i niedzielę (8:30-16:30). Zapisy na badania będą przyjmowane na miejscu. W strefie Nice To Fit You będziecie mogli skorzystać z porad dietetycznych i skosztować przekąsek, a swój wzrok zbadać w namiocie Lux Med.

Partnerzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci: malowanie buziek, warsztaty plastyczne, fotobudki, sensoryczny tor przeszkód, stacje sportowe, dmuchańce i stoiska edukacyjne.

Od godziny 11:00 na ul. Emilii Plater wystartuje Nationale-Nederlanden Mini Maraton – impreza kierowana do dzieci i młodzieży. Na siedmiu dystansach, przy dopingu rodziców, zmagać się będą młodzi zawodnicy w siedmiu kategoriach wiekowych. Najmłodsi – dzieci do 3 lat – będą rywalizować na dystansie 50 metrów. Najstarsi, w wieku 14-16 lat, pokonają aż 1,5 km trasę. Zawody dzieci zakończą się około godziny 17:00. Więcej o Nationale-Nederlanden Mini Maratonie dowiecie się na stronie biegu >>


WIELKI BIEG JUŻ W NIEDZIELĘ 24 WRZEŚNIA

W niedzielę, 24 września, oprócz wciąż otwartej Marathon Fan Zone, biegaczy i stołecznych kibiców czekają niemałe emocje.

O 9:00 rano, tradycyjnie przy dźwiękach „Snu o Warszawie”,  z ul. Emilii Plater wystartuje jubileuszowy 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. O 9:30 rozpocznie się bieg towarzyszący – Nice To Fit You Warszawska Dycha. Pierwsze finisze już około 10:00 (Nice To Fit You Warszawska Dycha) i 11:00 (45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski). O 12:30 rozpocznie się wręczanie nagród na scenie, ale impreza trwać będzie do 16:00! To cały dzień atrakcji!

Miasteczko Biegowe tętnić będzie życiem – zapraszamy do food tracków, stref chillu z leżakami i stref naszych partnerów. Dla kibiców czekających na swoich biegaczy i dla wszystkich uczestników biegów wizyta w Miasteczku może być połączona z edukacją i dobrą zabawą!

Ważnym tematem wciąż będzie zdrowie: poziom nawodnienia swojego organizmu sprawdzicie w strefie Magnesii, a wskazówek terapeuty wysłuchacie od Lux Med. Tam czeka Was też spotkanie z Kajetanem Duszyńskim, mistrzem olimpijski w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów. Strefa rozciągania i strechingu to specjalność Zdrofitu.

Tym, których interesują pamiątki zapraszamy do strefy Nationale-Nederlanden, bo tam… fotobudka 360 z gadżetami do przebierania, w której zrobicie film w slow motion, bumeranga albo zdjęcie idealne do social mediów! Przez cały czas imprezy do odbioru będą czekały gadżety do kibicowania, a dzieci ucieszą się z „dmuchańca” i obecności animatorów zabawy.

 


NA TRASIE 

Aby wspierać biegaczy należy ustawić się w strefie startu i mety lub… na trasie biegu. Dzięki nowej lokalizacji finiszu możliwe jest nawet połączenie tych opcji – korzystając z metra możecie prosto i szybko przemieszczać się po mieście, tym samym dopingując biegaczy w kilku lokalizacjach – przy Metrze Dworzec Gdański, Młociny i Stadion Narodowy. Na trasie znajdzie się kilkadziesiąt punktów kibicowania przygotowanych przez organizatorów, naszych partnerów, dzielnice i organizacje dobroczynne biorące udział w akcji #BiegamDobrze.

FAN ZONY DLA RODZIN

Fan Zone Burakowska, Fan Zone Obozowa, Fan Zone Radiowa, Fan Zone Plac Wilsona, Fan Zone Metro Młociny to miejsca, w których przygotowaliśmy bezpłatne animacje dla dzieci. Pod od okiem animatorów najmłodsi kibice będą mogli zrobić swoje gadżety do kibicowania, wykonać tatuaże, pomalować buźki, a to wszystko w towarzystwie muzyki, sportowych emocjami i przy gorącym dopingu dla biegaczy.
Jak co roku szczególnie mocno kibiców i biegaczy przywita Dzielnica Bielany. Muzyka, konkursy sportowe i animacje dla dzieci – zapraszamy do Bielańskiej Strefy Kibicowania na skrzyżowaniu ul. Podleśnej i Lektykarskiej.

STACJE KIBICOWANIA

Aż 11 stref kibicowania przygotowali Partnerzy wydarzenia: Nationale-Nederlanden, New Balance, Nice To Fit You, Bridgestone, Lech, Zdrofit, Magnesia i Lux Med, a w kilkunastu mniejszych punktach będziecie mogli dołączyć do wolontariuszy z organizacji dobroczynnych biorących udział w akcji #BiegamDobrze i posłuchać zespołów muzycznych zagrzewających biegaczy do walki na trasie.

Sprawdź MAPĘ punktów kibicowania >>>

 


EXPO SPORT&FITNESS

22.09 (piątek) – 14:00 – 20:00
23.09 (sobota) – 10:00 – 20:00

Zanim ruszy miasteczko sportowe, w Pałacu Kultury i Nauki będziecie mogli odwiedzić Expo Sport & Fitness. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z analizy składu ciała z Nationale-Nederlanden (sprawdzimy ponad 30 parametrów!). Po badaniu każdy otrzyma wynik w postaci karty pomiarów wraz z jego interpretacją, którą dokona ekspert fizjoterapeutyczny.

Na targach w piątek i sobotę będziecie mogli także odwiedzić kilkanaście stoisk naszych partnerów i gości – tam biegacze zrobią przedstartowe zakupy, a kibice zaopatrzą się w darmowe gadżety do kibicowania, razem wykonacie pamiątkowe zdjęcia, zrobicie testy obuwia w strefie New Balance, spróbujecie pysznych przekąsek od Nice To Fit You, porozmawiacie z ekspertami i spotkacie naszych fotografów, którzy będą uwieczniać przedbiegowe emocje.

 


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

  • Sprawdź program wydarzenia >>>
  • Pamiętaj: wszystko się zaczyna i kończy na Emilii Plater, pod Pałacem Kultury i Nauki. Korzystaj z komunikacji miejskiej – parking pod PKiN będzie niedostępny od piątku (godzina 18:00) do niedzieli do końca dnia, a do Marathon Fan Zone najwygodniej dojdziesz metrem (stacja Centrum).
  • Przypominamy, że organizacji tak dużego wydarzenia towarzyszą zmiany w funkcjonowaniu ruchu drogowego, sprawdź Informator Drogowy przygotowany z myślą o mieszkańcach. W imieniu biegaczy, wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych dziękujemy za Wasze zrozumienie – ten jeden dzień w roku to moment spełniania marzeń, zapraszamy Was do uczestnictwa w tym święcie. Informator drogowy >>>