29 września 2024 / September 29th, 2024
 

LUX MED partnerem medycznym 44. Maratonu Warszawskiego

06-09-2022 09:09

Grupa LUX MED jako parter medyczny wspiera 44. Maraton Warszawski – jedną z najpopularniejszych imprez biegowych. O bezpieczeństwo zawodników na całej trasie biegu zadbają zespoły specjalistyczno-ratownicze LUX MED.
Promowanie aktywności fizycznej jako profilaktyki zdrowotnej to codzienna misja Grupy LUX MED, która postanowiła wesprzeć 44. Maraton Warszawski. LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce. Od lat angażuje się w działania edukacyjne, prozdrowotne i proekologiczne.

– W Grupie LUX MED traktujemy aktywność fizyczną jako ważny element profilaktyki zdrowotnej, dlatego cieszymy się, ze współpracy z 44. Maratonem Warszawskim. Jesteśmy świadkami plagi chorób cywilizacyjnych, u których podłoża niejednokrotnie leży właśnie brak ruchu. Chcemy pokazywać społeczeństwu, że podejmowanie aktywności fizycznej jest jednym z kroków w stronę lepszego, zdrowszego życia. Do zobaczenia na trasie! – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

 
W ostatnim czasie Grupa LUX MED motywowała społeczeństwo do podejmowania sportowych wyzwań. W czerwcu odbyła się akcja Healthy Cities, która polegała na zachęcaniu do aktywności fizycznej, którą można przeliczyć na kroki. W wyzwaniu wzięło udział 66 miast i 100 firm. Teraz Grupa LUX MED przede wszystkim zadba o bezpieczeństwo biegaczy 44. Maratonu Warszawskiego, ale także będzie ich motywować.

– Bardzo się cieszę, że już 25 września wspólnie z Grupą LUX MED zobaczymy się na linii startu 44. Maratonu Warszawskiego. Wierzę, że działania partnerskie z firmami o tak bliskich nam wartościach mogą przynieść jedynie wzrost endorfin i poprawę zdrowia Polaków – mówi Marek Tronina, Prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.