29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Sen o Warszawie – Quarantine Voices

27-09-2020 21:09

Sponsor tytularny PZU zadbał nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o niepowtarzalny klimat biegu – uczestnicy na starcie usłyszeli „Sen o Warszawie” Czesława Niemena w nowej aranżacji.

– Zależy nam, aby biegacze jak co roku odczuli klimat maratońskiej rywalizacji. Dlatego we współpracy z grupą solistów, z których większość to aktualni członkowie bądź absolwenci Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, przygotowaliśmy specjalną aranżację „Snu o Warszawie” – piosenkę, która od lat jest związana z Maratonem Warszawskim – powiedziała Joanna Gorczyca, dyrektor Biura Prewencji i CSR PZU. – PZU jest mecenasem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Od kilku lat wspieramy też Akademię Operową i młodych twórców – dodaje Joanna Gorczyca.

W tym roku PZU zaprosił do współpracy solistów śpiewaków operowych, którzy utwór Czesława Niemena zaaranżują w wersji a capella. Aranżację przygotowała Zuzanna Falkowska, jedna z najlepszych aranżerek w Polsce. W nagraniu uczestniczyło pięciu solistów o różnej skali głosu – od sopranu po bas. Nagrywali swój głos z różnych miejsc na świecie, łącząc się m.in. z Wiednia, Krakowa czy Warszawy.

Członkowie zespołu Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej to profesjonaliści wywodzący się z różnych tradycji muzycznych – od opery do beatboxu. Reprezentują różne odłamy wykonawstwa muzycznego – od śpiewu operowego, przez musical, po beatbox włącznie. Ich pierwsze nagranie „Cichosza” Grzegorza Turnaua doczekało się ponad 50 tys. wyświetleń. Sięgają oni do twórczości polskich kompozytorów, co przyczynia się do rozpowszechniania kultury rodzimej.