29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Najważniejsze informacje przed startem

21-09-2017 14:09

Opracowaliśmy szereg procedur, które maja na celu zagwarantowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa uczestnikom i obsłudze imprezy. Dajmy dobry przykład! Wierzymy, ze to, czy i jak liczne imprezy biegowe będą mogły odbywać się w przyszłości, zależy dziś także od nas. Prosimy! Zapoznaj się z informacjami i przestrzegaj powyższych zasad.

W informatorze znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące biegu.

 

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią, każdy z uczestników otrzyma swój pakiet startowy przesyłką kurierską, a stacjonarne Biuro Zawodów nie będzie funkcjonowało. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

ADRES DO WYSYŁKI
Jeżeli nie zamawiałeś/aś wcześniej wysyłki pakietu startowego na 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski, prosimy zalogować się na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, następnie przejść do zakładki „Twoje Biegi”, kliknąć przycisk „Szczegóły” przy wybranym biegu i następnie wybrać opcję „Edytuj Dane”. Bezpłatna wysyłka pakietu startowego zostanie automatycznie dodana do zgłoszenia i powinieneś/powinnaś podać swój adres do wysyłki w prawej dolnej części formularza.

Jeżeli wcześniej zamówiłeś/aś wysyłkę – prosimy o sprawdzenie czy adres jest aktualny.

Wysyłki realizowane są wyłącznie na terytorium Polski – jeżeli nie posiadasz adresu w Polsce prosimy o kontakt pod adresem info@maratonwarszawski.com

KARTA STARTOWA
Warunkiem wysyłki pakietu startowego jest odesłanie podpisanej Karty Startowej – zostanie ona automatycznie wygenerowana na Twoim profilu na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/ w przeciągu kilku minut od podania adresu do wysyłki.
Kartę startową można podpisać:

1) cyfrowo przez platformę ePUAP
Pobierz wygenerowaną kartę startową, następnie wgraj ją przez rządową stronę https://moj.gov.pl/uslugi/signer/upload?xFormsAppName=SIGNER a następnie podpisz logując się na swój profil ePUAP lub konto bankowe. Pobierz podpisany dokument i odeślij na adres wysylka@maratonwarszawski.com.

2) wydrukować i podpisać własnoręcznie
Pobierz i wydrukuj wygenerowaną kartę startową, następnie własnoręcznie ją podpisz. Skan lub wyraźne zdjęcie podpisanej karty startowej odeślij na adres wysylka@maratonwarszawski.com.

W bezpośredniej okolicy startu jest ograniczona liczba miejsc parkingowych. Przed przyjazdem sprawdź czasowe zmiany w organizacji ruchu w specjalnie przygotowanym INFORMATORZE DROGOWYM. Dzięki przebiegowi trasy (na pętli 5 km) zmiany będą minimalne. Udostępnij informator znajomym, tak aby jak najmniej osób było zaskoczonych zmianami.

 

 • Miasteczko maratońskie, start i meta są wygrodzone – bez możliwości wejścia dla kibiców!
 • Wchodząc do miasteczka biegowego musisz okazać obsłudze dokument ze zdjęciem, na podstawie którego potwierdzisz
  swoją tożsamość (skan, ksero, zdjęcie, aplikacja mobywatel).
 • Na terenie miasteczka obowiązuje nakaz chodzenia w maseczce; maseczkę możesz zdjąć tuż przed startem po komunikacie spikera.
  Po biegu nie będzie można skorzystać z masaży, pryszniców.

 

 

Ze względu na rygor sanitarny i konieczność ograniczenia gromaczenia się biegaczy na małej przestrzeni, nie przewiduje się obecności pacemakerów.

Start i meta 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego zostanie dostosowana do wymogów sanitarnych. W strefie startu będzie można przebywać nie dłużej niż kwadrans. Pamiętaj, aby do momentu startu mieć nałożoną maseczkę zasłaniającą usta i nos. Zachowaj też dystans społeczny wynoszący 1 metr.

Po przekroczeniu linii mety otrzymasz pakiet finiszera w siatce typu „goodie bag”. Odbierzesz go samodzielnie z ustawionych wzdłuż strefy mety stołów. Tu też pamiętaj o nałożeniu maseczki, którą otrzymasz na mecie oraz o zachowaniu dystansu społecznego – 1 metr. Nie przebywaj w strefie mety zbyt długo, aby zwolnić miejsce kolejnym finiszującym.

W pakiecie finiszera znajdziesz:

 • medal 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego
 • napoje i jedzenie w hermetycznie zamkniętym opakowaniu

Ze względów sanitarnych nie będzie wydawany posiłek regeneracyjny, nie będą organizowane strefy masażu oraz prysznice.

 

Na trasie 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego znajdować się będzie jeden punkt odżywiania na 5-kilometrowej pętli , zlokalizowany na wysokości 3,8 kilometra. Na punkcie znajdować się będzie woda mineralna Ostromecko oraz napój izotoniczny 4MOVE.

Zaleca się korzystanie z punktu zrzutu, w którym będzie można wyrzucić opakowania do kosza na butelki. Znajdować się on będzie na wysokości bramy Uniwersytetu Warszawskiego po nawrotce znajdującej się przed ul. Świętokrzyską.

Zasady organizacjne:

 • każdy z uczestników samodzielnie będzie pobierał ze stołów wodę i izotonik
 • wszystkie produkty znajdujące się w punktach odżywiania będą  w zamkniętych opakowaniach

 

Kliknij mapę, aby powiększyć:

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt, na worek należy przykleić naklejkę z numerem startowym. Do odbioru depozytu w strefie mety potrzebny Ci będzie numer startowy. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

 

Do 6 września możesz zamówić i opłacić ew. dodatkowe koszulki do pakietu startowego (jeżeli nie zamówiłeś/aś ich do tej pory). Możesz dodać je do swojego zgłoszenia w tym samym miejscu co adres do wysyłki.
Po 6 września, w związku z procesem wysyłki, nie będzie już możliwe domawianie koszulek.

Dobierz swój rozmiar: