29 września 2024 / September 29th, 2024
 

DAF Trucks Polska wyłącznym partnerem logistycznym 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego

28-08-2023 13:08

Niezależnie od tego czy to debiut czy też walka o życiowy wynik, każdy maraton to przeżycie dla biegacza, a dla organizatorów – ogromne wyzwanie, również logistyczne. W tym aspekcie 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już po raz trzeci wspierać będzie DAF Trucks Polska. Firma, we współpracy z Paccar Financial, zapewni 15 zestawów złożonych z ciągników siodłowych holenderskiej marki i naczep, które posłużą do przechowania depozytów biegaczy.

Ubiegłoroczny, 44. Maraton Warszawski i biegi towarzyszące ukończyło ponad 7000 biegaczy. Aby uczestnicy tegorocznej edycji mogli skupić się na wyzwaniu sportowym, DAF Trucks Polska oraz Paccar Financial zapewnią 15 zestawów złożonych z ciągników siodłowych DAF oraz naczep kurtynowych. Przed rozpoczęciem rywalizacji biegacze będą mogli zostawić w nich depozyty z rzeczami, których nie potrzebują na trasie, a po zakończeniu zmagań – odebrać je od wolontariuszy. DAF Trucks Polska już po raz trzeci zapewnia taką obsługę Maratonu Warszawskiego i biegów towarzyszących.

 

Oprócz zaplecza logistycznego, DAF Trucks Polska i PACCAR Financial przygotują również stoisko, zlokalizowane przy Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie czekać będzie sporo atrakcji dla kibiców, biegaczy i fanów ciężarówek, między innymi możliwość zobaczenia z bliska jednej z najnowszych ciężarówek marki DAF.

– 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski to wielkie święto kultury fizycznej i sportu. To jednak nie tylko zawody sportowe, ale także inspirujące wydarzenie. Biegacze stawiający czoła wyzwaniu są najlepszą zachętą do tego, by samemu także podjąć regularną aktywność fizyczną. Wspieranie inicjatyw, które promują aktywny tryb życia, czas spędzony na świeżym powietrzu i poszanowanie środowiska to dla marki DAF, jej dealerów, a także Paccar Financial, naturalna konsekwencja naszego zaangażowania w działania proekologiczne, a więc elektryfikację samochodów użytkowych i doskonalenie wariantów spalinowych, by były najbardziej ekonomicznymi i ekologicznymi samochodami na rynku. Osiągnięcia w tej materii potwierdza m.in. nagroda Green Truck 2023 przyznana modelowi DAF XF przez branżowych dziennikarzy za wyjątkowo niskie zużycie paliwa i emisję CO2. Najnowszą generację ciężarówek DAF i działania, które podejmujemy na rzecz ekologicznego transportu, będziecie mogli poznać na stoisku DAF Trucks Polska podczas 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Zapraszam serdecznie pod PKiN – powiedział Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

– Bieganie to tylko pozornie sport indywidualny. Choć zawodnicy startują w pojedynkę, to niemal zawsze mają za sobą zespół. W drodze do wymarzonego wyniku wspierają ich trenerzy, dietetycy, fizjoterapeuci, a także kibice i bliscy. Nie inaczej jest z organizacją takiego wydarzenia jak 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Tworzy je sztab ludzi, wspierany przez niezawodnych partnerów. Poprzednie lata udowodniły, że nasza współpraca z DAF Trucks Polska świetnie zadziałała, więc nie zmieniamy zwycięskiego składu i ponownie witamy tę markę w gronie partnerów wydarzenia – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

 

W tym roku 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski odbędzie się 24 września. Oprócz rywalizacji na dystansie 42 195 m, biegacze mogą wziąć udział również w biegach towarzyszących, którymi są: Bridgestone Sztafeta Maratońska, Nice to Fit You Warszawska Dycha i Nationale-Nederlanden Mini Maraton.

W tegorocznej edycji zawodów uczestnicy pobiegną po zupełnie nowej trasie. Tym razem uczestnicy pokonają krótszy dystans na prawym brzegu Wisły, za to po lewej stronie rzeki odwiedzą północno-zachodnie części miasta, biegnąć aż za lotnisko na Bemowie. Start i metę przeniesiono z ulicy Konwiktorskiej i Wybrzeża Gdańskiego na ulicę Emilii Plater. Najwyższy punkt trasy 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego znajduje się na wys. 119 m n.p.m., a najniższy na wys. 79 m n.p.m. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w 1979 roku jako Maraton Pokoju, a nazwy Maraton Warszawski po raz pierwszy oficjalnie użyto w 1994 roku.