29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Czy powstanie Rondo imienia Polskich Maratończyków?

18-03-2024 15:03

Obchody stulecia maratonu w Polsce trwają już teraz! Wyjątkowy jubileusz to wyjątkowe działania – wymierne i symboliczne, biegowe i akcyjne.

Fundacja “Maraton Warszawski” wraz z władzami dzielnicy Rembertów chciałaby uhonorować pierwszy w Polsce maraton w symboliczny sposób. Jako biegowa społeczność pragniemy, przy okazji trwającego jubileuszu, zaznaczyć naszą obecność w społeczeństwie. Wspólnie chcemy nadać rondu u zbiegu ulic Strażackiej i Zesłańców Polskich  w Rembertowie imię Polskich Maratończyków.
Składając wniosek o nadanie nazwy, należy złożyć listę osób, które własnoręcznym podpisem deklarują poparcie dla tego pomysłu. Podpisy będziemy zbierać w strefie 100-lecia na terenie EXPO Sport&Fitness przy Biurze Zawodów 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego w dniach 22-23.03.-2024 r. Wszystkich zainteresowanych akcją zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!
Lokalizacja Ronda Polskich Maratończyków nie jest przypadkowa – jest ściśle związana jest z pierwszym maratonem. To właśnie tam – pod Warszawą, 2 listopada w 1924 roku rozegrano Pierwsze Mistrzostwa Polski w Maratonie. W tym miejscu znajdował się start i meta tego wyjątkowego wydarzenia. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się upamiętnić wszystkich polskich maratończyków i bardzo symbolicznie zaznaczymy naszą obecność – wszak trwa ona już 100 lat!

Sprawdź stronę WWW Akcji >>>