29 września 2024 / September 29th, 2024
 

43. Maraton Warszawski odbędzie się 26 września. Zapisy właśnie wystartowały!

30-03-2021 12:03

Maraton Warszawski biegnie nieprzerwanie od ponad 40 lat. Nie inaczej stanie się nadchodzącej jesieni. Co więcej, będzie to edycja niosąca ze sobą dodatkową wartość. Bo gdy tak bardzo zmienia się rzeczywistość wokół nas, jeszcze mocniej dostrzegamy rzeczy, które powinniśmy pielęgnować w szczególny sposób.

Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas organizacji 42. PZU ORLEN Maraton Warszawskiego, pozwoliły przygotować nam plan organizacji, dzięki któremu impreza biegowa może być przeprowadzona w sposób bezpieczny zarówno dla Was – biegaczy, jak i osób pracujących przy wydarzeniu. W tym roku planujemy pobiec na trasie poprowadzonej na jednej pętli.

Naszym celem jest organizacja biegu maratońskiego dla 3 000 osób. Chcemy być jednak wobec Was uczciwi: nie możemy dać gwarancji, że bieg dla takiej liczby uczestników uda się na 100% zorganizować. Wszyscy wiemy, że sytuacja w naszym kraju i na świecie zmienia się bardzo szybko. Jeżeli nasze założenie się zmieni – poinformujemy Was o tym niezwłocznie.

Rzeczywistość wokół nas zmienia się z dnia na dzień, dlatego w zanadrzu mamy przygotowane też inne scenariusze. Wierzymy jednak, że tej jesieni warunki pozwolą na wdrożenie w życie bardzo realnego planu organizacyjnego i spotkamy się w jeszcze szerszym niż w ubiegłym roku gronie i bezpiecznych okolicznościach.

Maraton Warszawski to symbol niezłomności i sportowej tradycji. Mamy nadzieję, że będzie dla Was celem, do którego warto dążyć!


SZCZEGÓLNE WSPARCIE DLA POTRZEBUJĄCYCH

W tym roku, po raz pierwszy w historii, zaczynamy od uruchomienia rejestracji wyłącznie ścieżką charytatywną #BiegamDobrze. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc jest to ukłon w stronę tych wszystkich, którzy sprawiają, że Maraton Warszawski to nie tylko impreza sportowa, ale także wielkie wydarzenie społeczne, w ramach którego organizacje dobroczynne otrzymują szansę na jeszcze skuteczniejsze niesienie pomocy potrzebującym. To wartość, którą chcemy pielęgnować.

– Od początku istnienia akcji #BiegamDobrze rośnie liczba biegaczek i biegaczy, którzy wybierają ścieżkę charytatywną i biegną dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i innych organizacji. Od 2015 r. czyli od początku naszej współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski”, zebrane fundusze pozwoliły nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz dzieci. Wsparły między innymi funkcjonowanie 116 111 telefonu dla dzieci i młodzieży. To ogromna i realna pomoc. Dziękujemy!
Katarzyna Czerska, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

– #BiegamDobrze to dla Fundacji Rak’n’Roll zawsze święto biegania i dobroczynności. Środki zbierane przez biegaczy charytatywnych przekazujemy na „Cycki, nowe fryzury i dragi”, czyli szeroko rozumianą pomoc osobom chorym onkologicznie. Dzięki zaangażowaniu naszych Dobrych Biegaczy możemy pomagać przechodzić przez raka, żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo choroby i pomagać ruszyć w życie po powrocie do zdrowia. Dziękujemy!
Monika Dąbrowska, Fundacja Rak’n’Roll

W ostatnich latach wspólnie daliśmy dowód temu, jak wielka pasja jednych osób potrafi przynosić pomoc innym. Łącznie od 2015 roku w ramach akcji #BiegamDobrze uzbieraliśmy już ponad 5 milionów złotych na cele dobroczynne! Wiemy, że w tym szczególnym roku znów uda nam się wybiegać wiele dobra.

 

ZASADY ZAPISÓW

Zapisy ścieżką #BiegamDobrze właśnie wystartowały. W dalszej kolejności, od dnia 12 maja, zostaną uruchomione zapisy ścieżką tradycyjną (opłata startowa). Rejestracja będzie trwała do wyczerpania łącznego limitu 3 tysięcy miejsc. Szczegółowe zasady zapisów oraz odpowiedzi na dotyczące Was pytania znajdziecie w krótkiej INSTRUKCJI ZAPISÓW.

Do zobaczenia!

 

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
www.sportografia.pl; www.aktywer.pl; www.pzupolmaratonwarszawski.com