29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Trwa #BiegamDobrze – Biegiem do szafy! Zamieniamy niepotrzebne ubrania na stojaki rowerowe!

05-10-2023 13:10

Dzięki akcji społecznej #BiegamDobrze – Biegiem do szafy!, którą przygotowaliśmy razem z marką Ubrania Do Oddania nie tylko zorganizowaliśmy zbiórkę ubrań na starcie, ale umożliwiamy pozbycie się odpowiedzialnie zbędnych ubrań. Przede wszystkim jednak wspólnie z Wami zrobimy coś dobrego – zamienimy ciuchy na stojaki rowerowe!


Biegiem do szafy!

Rozmiar od dawna na Ciebie nie pasuje? Kolor przestał Ci się podobać, a być może masz ubranie, które po prostu od dawna leży nieużywane w twojej szafie? Każda rzecz, która spełnia te kryteria to realne wsparcie realizacji działań społecznych w ramach najpopularniejszej biegowej akcji charytatywnej w Polsce! Przekaż bezpłatnie niepotrzebne ubrania, zamawiając online kuriera do domu lub zapakuj rzeczy i nadaj w punkcie DPD!

 

Włącz się w akcję #BiegamDobrze – Biegiem do szafy! i zamów kuriera online!

Poprzez ponowne wykorzystanie i przekazanie odzieży, której już nie potrzebujemy, a która jest w dobrym stanie, możemy przedłużyć jej życie. To z kolei ogranicza zapotrzebowanie na nową produkcję. Oddanie zbędnych tekstyliów to aktywne wsparcie gospodarki drugoobiegowej, a także realna pomoc: przyłączenie się do akcji społecznej i postawienie stojaków rowerowych w Warszawie.

Wystarczy, że przy okazji nadchodzącego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego przekażesz bezpłatnie swoje nieużywane ubrania, które wciąż są w dobrym stanie, a marka Ubrania do Oddania wprowadzi je do drugiego obiegu. Do puli zebranych ubrań trafiły już też te rzeczy, które pozostawiliście w okolicach startu. Każdy pozyskany w ten sposób 1 kg ubrań to 1 zł na konto Fundacji Maratonu Warszawskiego w Kampanii „Biegiem do szafy”. Zebrane środki pozwolą sfinansować stojaki na rowery dla najmłodszych.

A po biegu? Odpocznij, a potem przejrzyj swoją szafę. Zobacz, co wciąż nadaje się do noszenia, a czego już nie potrzebujesz. Wejdź na stronę zbiórki (https://www.ubraniadooddania.pl/fmw-udo) i zamów bezpłatnego kuriera do domu lub nadaj w punkcie PDP.

 

Instrukcja:

 1. Zrób porządek w swojej szafie.
 2. Przygotuj i spakuj karton z min. 10 kg tekstyliów (max 30 kg ubrań). Więcej informacji o tym jak poprawnie przygotować paczkę znajdziecie tutaj >>>
 3. Wejdź na zbiórkę „Biegiem do szafy”.
 4. Kliknij przycisk POMAGAM.
 5. Wypełnij formularz.
 6. Wybierz opcję wysyłki – przekazania paczki.
 7. Wskaż datę odbioru paczki/ek. Nie musisz drukować żadnej etykiety, jeśli decydujesz się na wizytę Kuriera – będzie miał ją ze sobą.
 8. Przekaż kartony kurierowi lub nadaj w punkcie DPD Pickup i ciesz się radością pomagania oraz większą przestrzenią w szafie!

Termin:

 • Możliwość zamówienia Kuriera odbierającego ubrania startuje 11 września.
 • Koniec akcji to 31 października.

Czemu to robimy?

Uczestnicy akcji charytatywnej #BiegamDobrze od czasu jej powstania wybiegali łącznie ponad 8 milionów złotych na wsparcie projektów realizowanych przez kilkanaście organizacji partnerskich. Jako twórcy imprez sportowych i twórcy akcji #BiegamDobrze chcemy wspierać również lokalną społeczność. A konkretnie: dzięki tej zbiórce, wspólnie możemy przyczynić się do stworzenia przyjaznego, bezpiecznego otoczenia dla najmłodszych rowerzystów zapewniając im stojaki rowerowe.

Jak działa portal Ubrania Do Oddania?

 

Co możesz przekazać?

 • wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;
 • buty połączone w pary;
 • akcesoria: np. torebki, plecaki;
 • dodatki: np. czapki, szaliki;
 • tekstylia domowe, np.: koce, pościel;
 • biżuterię;
 • bieliznę;
 • zabawki (które nie są pluszakami).

 

Uwierzcie nam, eksperci z „Ubrania do Oddania” doskonale wiedzą co zrobić z zalegającymi w naszych domach ubraniami. Możecie wysłać np. koszulki biegowe i buty sportowe, w których już od dawna nie ćwiczycie i wiele, wiele więcej rzeczy. Możecie zbierać rzeczy razem z bliskimi – w grupie siła! Czy wiedzieliście, że tylko 3% oddawanej odzieży nie nadaje się do ponownego wykorzystania?


 

Czy wiesz, że…

Twoja decyzja o wejściu w cyrkularny obieg i każdy kilogram przekazanych ubrań to realne wsparcie dla planety? Według wyliczeń marki 1 kg ubrań wprowadzonych do drugiego obiegu pozwala oszczędzić aż 6241 litrów wody i zredukować o 12,9 kg emisję CO2. Dlatego warto dbać o swoje ubrania i oddawać te, z których już nie korzystamy, tak aby mogły znaleźć nowego właściciela.

Ubrania do Oddania..

Działalność marki Ubrania do Oddania rozpoczęła się w 2018 roku. To właśnie wtedy powstała platforma fundraisingowa Ubrania do Oddania, która połączyła zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych. W 2022 roku Zespół Ubrania Do Oddania nawiązał Partnerstwo z Komisją Europejską European Commission w zakresie wdrożenia w Polsce założeń Strategii Unii Europejskiej na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym. Otrzymała też tytuł “Firma Społecznie Odpowiedzialna Roku” magazynu “Forbes”.

Dowiedz się więcej w serwisie www.ubraniadooddania.pl