29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Konferencja prasowa przed 44. Maratonem Warszawskim

16-09-2022 18:09

Maraton Warszawski ponownie rozbiega stolicę w ostatni weekend września. Ta impreza to rokrocznie prawdziwe święto biegaczy i wielkie wydarzenie. Jako jeden z nielicznych maratonów na świecie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. 25 września maratończycy pobiegną ulicami stolicy po raz 44. Atrakcji, nie tylko dla uczestników, nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich do kibicowania na żywo na trasie lub w miasteczku biegacza przy popularnych “Fontannach”. Tam, w godzinach 9:00-15:30 bić będzie serce Warszawy!

 

Na półtora tygodnia przed tegoroczną edycją Maratonu Warszawskiego udział we wszystkich biegach zadeklarowało już blisko 8000 biegaczy z niemal 60 krajów. Organizatorzy zadbali o każdy aspekt zawodów: od strefy tagów przy biurze zawodów, przez atestowaną, sprzyjającą rekordom trasę z ponad piętnastoma punktami kibicowania, aż po ogromne miasteczko biegacza w Multimedialnym Parku Fontann, w którym spędzić czas będą mogły całe rodziny. W weekendowym programie przewidziane są zarówno biegi dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Uczestnicy rywalizować będą na dystansach: maratońskim (42,195 km), 10 kilometrów. Możliwa jest również walka drużynowa – trzyosobowe drużyny zmierzą się z trasą maratonu podzielonego na odcinki.

Wydarzenie, na którym rozmawiano o nadchodzącej edycji poprowadził Marcin Rosłoń. W czasie konferencji porozmawialiśmy ze znamienitymi goścmi:

Markiem Troniną – Dyrektorem biegu

Januszem Samelem – Dyrektorem Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy

Pawłem Jurkiem –  Rzecznikiem Prasowym Banku Pekao S.A.

Markiem Plawgo – lekkoatletą i  Senior Account Managerem Kampanii Olimpijskiej Bridgestone

Kasią Gorlo – ambasadorką marki New Balance

Pawłem Wróblem – CEO Nice To Fit You

Agnieszką Tokasz – Category Manager Nice to Fit You 

Wydarzenia, na które czekamy, nie odbyłyby się bez wsparcia naszych sponsorów: firmy New Balance, Bridgestone, Nice to Fiet You i Banku Pekao S.A., oraz partnerów – firm: Accreo, Amazfit, DAF Truck, dr Łokieć, Grupa LuxMed, Jabra, Magnesia, OSHEE, Truck Care oraz agencji PR – Partner of Promotion.
Patronami medialnymi 44. Maratonu Warszawskiego są : radio Eska, Eska Rock, Przegląd Sportowy onet.pl oraz TVP Sport.
Bieg Pekao S.A. Warszawska Dycha wspierają medialnie: Radio Dla Ciebie oraz TVP 3 Warszawa.

Partnerem Mini Maratonu jest Aktywna Warszawa.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawy.