29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Fundacja „Twarze Depresji” dołącza do akcji #BiegamDobrze

02-08-2023 09:08

Fundacja „Twarze Depresji” dołącza do akcji #BiegamDobrze – największej charytatywnej inicjatywy biegowej w Polsce! 

Cel – unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży

 

Fundacja „Twarze depresji” dołącza do akcji #BiegamDobrze Fundacji „Maraton Warszawski”. Środki, które zbiorą biegacze zostaną spożytkowane na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Chcesz połączyć pomaganie i realizowanie własnych sportowych wyzwań? Weź udział w akcji #BiegamDobrze. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

 

W słusznej sprawie biegnie się lżej 

Akcja #BiegamDobrze powstała w 2015 roku z inicjatywy Fundacji „Maraton Warszawski”. Od początku istnienia jej uczestnicy zebrali już 7 milionów złotych, które pomogły w realizacji działań organizacji charytatywnych. Ideą akcji jest bieg połączony ze zbiórką charytatywną.

Zasada działania akcji jest prosta – w ramach zapisów na bieg należy wybrać jedną z zaangażowanych w akcję organizacji dobroczynnych i założyć swoją wirtualną zbiórkę. Zachęcając swoich znajomych do wpłat na wybrany cel, biegacz powiększa swoją skarbonkę. Po zebraniu kwoty minimalnej (maraton – 450 zł, 10 km – 250 zł, sztafeta – 750 zł) w prezencie od wspieranej organizacji uczestnik otrzymuje pakiet startowy. Uczestników #BiegamDobrze wyróżnia specjalny numer startowy w kolorze pomarańczowym wraz z logiem wspieranej fundacji. Oprócz niego, dla zaangażowanych w działanie uczestników, czekają niespodzianki od Fundacji.

W słusznej sprawie biegnie się lżej – zgodnie z mottem akcji uczestników do startu w zawodach napędza szczytny cel.

 

Fundacja “Twarze Depresji” – program pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży

 

Fundacja Twarze Depresji należy do najaktywniejszych NGO w Polsce zajmujących się zdrowiem psychicznych. Od lat organizują ogólnopolską kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, do której zaangażowano ponad 60 ambasadorów, a ich specjaliści na co dzień pomagają w 7 programach bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a także w Telefonie Zaufania 22 290 44 42.

 

Fundacja Twarze Depresji dzięki darczyńcom prowadzi unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Ich najmłodsi podopieczni z depresją mają 4 lata. Depresja może dotknąć każdego – bez względu na wiek, płeć, czy status społeczny. Dzięki zdalnym konsultacjom specjaliści docierają z pomocą do dzieci z małych miejscowości i wsi, które w swojej okolicy nie mają szansy skorzystania z profesjonalnej pomocy. 

 

Więcej o organizacji dowiecie się ze strony WWW: https://twarzedepresji.pl

 

– Bardzo się cieszę, że Fundacja Twarze Depresji dołączyła do akcji #BiegamDobrze. Zachęcamy do aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna dla naszego ciała i głowy. Dziękuję za tę inicjatywę Fundacji “Maraton Warszawski”. Środki, które biegacze wpłacą na naszą organizację, w całości przeznaczymy na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Dzięki konsultacjom online nasi specjaliści docieramy z pomocą do dzieci ze wszystkich zakątków Polski mówi Anna Morawska-Borowiec prezes Fundacji „Twarze depresji”

 

Własna pasja i zaangażowanie społecznie

#BiegamDobrze to projekt, który pozwala łączyć sport – realizację własnej pasji, marzeń i styl życia z pomaganiem – chęcią czynienia dobra, wpływania na otaczającą rzeczywistość, wspierania tych, którzy potrzebują pomocy. Każdy dołączający do akcji biegacz samodzielnie wybiera, jaką organizację charytatywną chce wesprzeć. Obecnie podczas rejestracji na biegi można zdecydować się na zadedykowanie swojego biegu jednej z aż dziesięciu organizacji! 

– Zaangażowane w naszą akcję organizacje zajmują się różnymi sferami życia – każda jest ważna i wiemy, że każdy biegacz wybierając podczas rejestracji tą, którą chce swoją aktywnością wesprzeć, kieruje się sobie znanymi powodami. Decyzja, komu pomagamy jest istotna i sprawia, że czujemy jeszcze większą motywację – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”. – Bardzo się cieszę, że Fundacja “Twarze Depresji” dołączają do grona beneficjentów akcji. Obszar ich działalności jest ważny. Depresja, szczególnie wśród młodych, to zjawisko powszechne. Nadal zbyt mało mówimy o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym. Mam nadzieję, że wspólnie przyczynimy się do poprawy świadomości oraz pomocy potrzebującym – dodaje.

 

Najbliższe biegi już 24 września!

Do wspólnych dobroczynnych działań z Fundacją “Twarze Depresji” można dołączyć przy okazji tegorocznych biegów: 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, Bridgestone Sztafety Maratońskiej oraz Nice To Fit You Warszawskiej Dychy.  Wszystkie te biegi już 24 września! Wrześniowe zawody to Święto Biegania w Warszawie – czekamy na biegaczy i wszystkich chcących połączyć aktywność fizyczną z działaniami charytatywnymi. 

Zapraszamy do rejestracji poprzez formularz – koniecznie wybierając ścieżkę charytatywną. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

Link do rejestracji: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Więcej informacji o dołączającej fundacji: https://twarzedepresji.pl

Szczegóły akcji #BiegamDobrze: https://nnmaratonwarszawski.com/biegamdobrze