29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Kim są członkowie sztafety z rekordową zbiórką w akcji #BiegamDobrze?

17-08-2022 12:08

Akcja #BiegamDobrze to już klasyk! Nieustannie jesteśmy dumni i dziękujemy tym, którzy swój start w zawodach łączą z pomaganiem. Z roku na rok liczba zbiórek przekracza nasze wyobrażenia. Kim są aktualni liderzy rankingu? Czy warto się zaangażować i jak promować swoją zbiórkę?

Drużyna „W Sparcie wsparcie!”

Przestawiamy Wam ekipę aktualnych liderów: Marek, Juliusz i Dawid, choć łączy ich praca, na co dzień mieszkają w różnych miastach. Znają się od kilku lat, mają za sobą wspólne starty, ale to będzie ich pierwszy bieg drużynowy! Postanowili, że 25 września spotkają się w stolicy na starcie 44. Maratonu Warszawskiego i połączą swoje siły. Między sobą podzielą królewski dystans – wystartują w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej. Cel ich zbiórki to wsparcie podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom.

Dawid w młodości był świetnym średniodystansowym – teraz, po długiej przerwie wrócił do biegania na mistrzowskim poziomie. Juliusz to zapalony triathlonista, prawdziwy ironman. Marek – Kapitan, karierę sportową zakończył w latach 80. ubiegłego wieku, ale nie stracił apetytu na szybkie bieganie.

Jestem weteranem akcji #BiegamDobrze. Angażuję się od 2016 roku, to będzie moja siódma zbiórka. Juliusz i Dawid zadebiutują w projekcie – nigdy nie ma złego momentu, by zacząć!” – komentuje Marek – “Sportowo w naszym zasięgu jest przebiegnięcie maratonu w czasie poniżej 2h 50min – zostawimy na trasie wszystkie siły, żeby ten wynik był jak najlepszy. Z pewnością będzie widać spartański płaszcz w czołówce maratońskiej rywalizacji! Cel finansowy trudno określić, bo w tym przypadku każda kwota ma wielkie znaczenie. Oczywiście, chcemy zebrać możliwie dużo pieniędzy i będziemy to robić do ostatniego dnia zbiórki, czyli nawet po biegu. Ale już teraz widać, że będzie bardzo dobrze!

Jak osiągnąć rekordowy wynik?

Ilu biegaczy, tyle sposobów na promowanie swoich zbiórek. W głowie kręci się od szalonych postanowień pomysłów na promocję, kreatywnych opisów i zdjęć. Drużyna “W Sparcie wsparcie!” pokazuje nam wszystkim, że… da się! Zobaczcie ile w tym momencie znajduje się w ich skarbonce!

“Zbiórka to przede wszystkim bezpośredni kontakt z ludźmi. Do każdego potencjalnego darczyńcy najlepiej dotrzeć indywidualnie, doświadczenie uczy, że to przynosi najlepsze efekty. Pomagają znajomi z pracy, koledzy, inni biegacze, rodziny. Trzeba się trochę napracować i wykazać kreatywnością 🙂 Media społecznościowe oczywiście też mają znaczenie, choć obecnie trudno dotrzeć wszystkich – informacja często ginie wśród setek innych. Ale z pewnością warto używać i tych kanałów komunikacji.” – opowiada Marek, lider “W Sparcie wsparcie!”.

Połączenie dobrego i pożytecznego z… dobrym i pożytecznym!

Wszystkie biegi organizowane przez Fundację “Maraton Warszawski” są objęte możliwością wzięcia udziału poprzez ścieżkę #BiegamDobrze. Inicjatywa, która pozwala połączyć bieganie i pomaganie trwa nieprzerwanie od 2014 roku – środowisko biegaczy doskonale zna ideę akcji, ale wiemy, że potencjał na pomaganie jest nieskończony!

“#BiegamDobrze to piękna i potrzebna inicjatywa. Razem zebraliśmy już 7 milionów złotych, które wsparły działania organizacji charytatywnych. To namacalny dowód na to, że słusznej sprawie biegnie się lżej!” – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

“Warto Biegać Dobrze! Świadomość, że naszym biegiem możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują i że stoją z nami dziesiątki znajomych i nieznajomych, którzy dołożyli się do naszej zbiórki, stanowią znakomity bodziec dopingowy do zwiększonego wysiłku. Co więcej – zwyczajnie zwiększa radość z samego biegu, a to jest szczególnie ważne dla takich jak my – amatorów, dla których nie zawsze liczy się tylko wynik sportowy.” – twierdzą biegacze.

Drużyna „W Sparcie wsparcie!” jest obecnie liderem. Czy taki stan utrzyma się do końca zbiórek? Czy nasi Spartanie wybiegają swoje życiówki? Tego nie wiemy – ale jedno jest pewne! Nie trzeba bić rekordów, żeby pomóc! Wystarczy, że rejestrując się do udziału w maratonie wybierzesz ścieżkę charytatywną, a potem zaangażujesz się w prowadzenie swojej zbiórki na rzecz wybranej organizacji dobroczynnej. Nie musisz pojawić się w TOP zbiórkach – tutaj liczą się nawet najmniejsze wpłaty i to właśnie one sprawiają, że razem możemy więcej. Pamiętaj – w słusznej sprawie biegnie się lżej!

Dowiedz się więcej o #BiegamDobrze i rozpocznij własną zbiórkę!