29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Najważniejsze informacje przed startem!

24-09-2023 00:09

 

JAK DOJECHAĆ NA START

Jak zwykle – rekomendujemy korzystanie z komunikacji miejskiej! Biuro Zawodów mieści się w Pałacu Kultury i Nauki, a start na ul. Emilii Plater – dojedziecie tam metrem, stacja Centrum (M1) lub stacja Świętokrzyska (M1 i M2).

UWAGA! Parking przy PKiN od piątku (22 września) od godziny 18:00 do niedzieli (24 września) do końca dnia NIE BĘDZIE czynny! Parkowanie będzie możliwe jedynie na ograniczonej liczbie miejsc ogólnodostępnych wzdłuż ulic Al. Jerozolimskie oraz Świętokrzyska.

 

Biegaczu! Skorzystaj z komunikacji miejskiej i dobrze zaplanuj przyjazd po pakiet startowy i na start! Nie zostawiaj wizyty w Biurze Zawodów i dojazdu do Miasteczka w dniu biegu na ostatnią chwilę.

Pamiętaj, że w dniu rozgrywania biegu możesz poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej bezpłatnie, na podstawie numeru startowego.


INFORMATOR DROGOWY

W związku z organizacją biegu pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi zamknięciami poszczególnych ulic.

Sprawdź specjalnie przygotowany INFORMATOR DROGOWY.


INFORMATOR DLA BIEGACZY

Przeczytaj – znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania, wiele ciekawostek oraz informacji technicznych o biegu.


GODZINY I MIEJSCE STARTU

  • Start 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego – 24 września 2023, godzina 9:00
  • Start Bridgestone Sztafety Maratońskiej – 24 września 2023, godzina 9:00 (razem z Maratonem)
  • Start Nice To Fit You Warszawskiej Dychy – 24 września 2023, godzina 9:30
  • Uczestnicy poruszający się na wózkach z napędem bezpośrednim startują z pierwszej linii o godz. 8:57 w przypadku 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego i 9:27 w przypadku Nice To Fit You Warszawskiej Dychy.

Wszystkie starty odbędą się z ulicy Emilii Plater.


ORGANIZACJA STARTU

  • Jeśli masz w zwyczaju zakładać przed startem dodatkową warstwę ubrań, to zachęcamy do założenia na strój biegowy cieplejszej warstwy odzieży, której nie będziesz już potrzebować. Dzięki takiej możliwości, możesz zadbać o poczucie komfortu w oczekiwaniu w strefie startowej. Przed startem zbędne ubranie wyrzuć za barierki – zbierze i zajmie się nimi organizacja „Ubrania do Oddania”. Zebrane rzeczy w ramach akcji „#BiegamDobrze – Biegiem do szafy!” zasilą zbiórkę środków na stojaki rowerowe potrzebne w warszawskich placówkach zgodnie z zasadą 1kg= 1zł. Masz więcej niepotrzebnych ubrań i chcesz pomóc? Świetnie się składa, bo prowadzimy akcję społeczną, w której będziemy mogli wspólnie zrobić czyszczenie szaf! Sprawdź szczegóły >>>
  • Wszystkie ubrania pozostawione w strefie startu (na ziemi, barierkach etc.) zostaną sprzątnięte zaraz po starcie. Nie zostawiaj na ulicy ubrań, po które chcesz wrócić – skorzystaj z depozytu.
  • Podczas wszystkich biegów linia startu zostanie zamknięta po ok. 10 minutach od strzału startera.

UWAGA! Ustaw się w wyznaczonej strefie zgodnie z oznaczeniem na Twoim numerze startowym – strefy wydzielone będą flagami wzdłuż startu.


PROGRAM GODZINOWY IMPREZY

Więcej >>>


WYNIKI ONLINE

Wyniki możecie śledzić na stronie STS TIMING.


RELACJE Z WYDARZENIA 

Przeczytajcie jak zorganizowane zostało przekazywanie Wam na bieżąco wieści z Miasteczka i tras biegów. Mamy dla Was:

– kilka kanałów na Instagramie, które nadawać będą na żywo z serca biegu,
– relację tekstową MagazynBieganie.pl,
– kamerę i widok live na mecie,
– wejścia reporterskie na Facebooku,
– i oczywiście linki do wyników.
Zapoznajcie się z opisem, zaobserwujcie profile, podeślijcie znajomym i pamiętajcie – wszystkie te relacje możecie nadrobić wieczorem, a w ciągu dnia ekscytować się wydarzeniami na żywo.