29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Wyjątkowa drużyna gotowa do biegu w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej!

15-09-2023 11:09

Bridgestone od 2014 roku jest Globalnym Partnerem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. W trakcie przygotowań do kolejnych letnich Igrzysk, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku, podejmuje lokalne inicjatywy realizując swoją misję wspierania sportowców oraz prowadząc działania charytatywne. W ramach aktywności realizowanych w Polsce, marka wystawia swoją drużynę do biegu w tegorocznej Bridgestone Sztafecie Maratońskiej, której jest sponsorem tytularnym.  

 

W drużynowym biegu na królewskim dystansie, który wystartuje już 24 września, markę Bridgestone reprezentować będzie wyjątkowy zespół w składzie:

 

Marek Plawgo – lekkoatleta, płotkarz i sprinter oraz koordynator kampanii Olimpijskiej Bridgestone.

Cieszę się, że Bridgestone wspiera nie tylko profesjonalnych sportowców, ale także wszystkich miłośników sportu – również tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej sztafecie. Bieg na takim dystansie jest wyzwaniem wymagającym systematycznych przygotowań, a także ciągłego pokonywania ograniczeń i barier – nie tylko tych fizycznych. Motywowanie uczestników i obserwowanie ich osiągnięć to dla mnie ogromna satysfakcja.”

 

Grzegorz Sudoł – lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym i ambasador Programu B-Olympic, w ramach którego pracownicy Bridgestone realizują sportowe aktywności i zbierają kilometry, aby przekazać finansowe wsparcie fundacjom charytatywnym.

„Sztafeta w Warszawie to ważny element kampanii Bridgestone związanej z Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w Paryżu w 2024 roku, na które wszyscy czekamy. Cieszę się, że mogę być ambasadorem tych działań. Sport zespołowy to nie tylko wspólne dążenie do zwycięstwa, ale także radość z dzielenia pasji ze wspaniałymi ludźmi.”

 

Marta Franciszczak – podopieczna Fundacji Rak’n’Roll, objętej Programem B-Olympic.

„Zanim zachorowałam, intensywnie trenowałam. Moją pasją było bieganie w półmaratonach i maratonach, brałam udział w biegach ekstremalnych. Dziś zależy mi na tym, żeby pokazać, że zwycięstwo może mieć różne oblicza. Nie tylko to sportowe, związane z rywalizacją, z walką o medale, ale też to oznaczające zwycięstwo nad samym sobą i swoimi słabościami czy chorobą.”

 

Nie możemy doczekać się startu Bridgestone Sztafety Maratońskiej.

Spotkajmy się na trasie, cieszmy się bieganiem i wspierajmy się nawzajem!