29 września 2024 / September 29th, 2024

Maraton – o biegu

Kliknij, aby sprawdzić najnowszy wpis dotyczący 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego >>>


Wyjątkowa historia rok do roku

Maraton Warszawski to rokrocznie prawdziwe święto biegaczy. Jako jeden z nielicznych maratonów na świecie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku! Każda z dotychczasowych edycji Maratonu Warszawskiego ma swoją unikatową historię. Na początku lat 80-tych bieg odbył się pod czujnym okiem wojska i ZOMO, w latach 90-tych pojawiła się pierwsza edycja maratonu ze słowem „Warszawski” w nazwie, a w 2020 roku wydarzenie odbyło się w bezprecedensowej formule przy zachowaniu najwyższego rygoru sanitarnego. Każda odsłona Maratonu jest wyjątkowa, a dla każdego biegacza start to wielkie święto i zwieńczenie długiej drogi.  Dołącz do grona biegaczy, którzy razem z nami piszą maratońską historię i przeżyj swój wyjątkowy dzień w stolicy. 

 

#BiegamDobrze

Pomagaj biegając! Na Maraton Warszawski możesz zapisać się w ramach największej w Polsce biegowej akcji charytatywnej –  #BiegamDobrze. Pokaż znajomym, że Biegasz Dobrze, zachęć ich do wspierania Cię w pomocy wybranej organizacji dobroczynnej i wspólnie pomagajcie. Po zebraniu kwoty minimalnej w wirtualnej skarbonce utworzonej podczas rejestracji na bieg otrzymasz wyjątkowy pomarańczowy numer startowy, będący znakiem rozpoznawczym Dobroczynnych Bohaterów. W słusznej sprawie biegnie się lżej! Chcesz dodać swojemu startowi dodatkowego sensu? Sprawdźcie, jak to zrobić >>>

 

Twój Wielki Dzień!

Wielki bieg, będący symbolem niezłomności i sportowej tradycji gromadzi na starcie biegaczy pragnących zmierzyć się z królewskim dystansem. Start w Maratonie to wielkie przedsięwzięcie i marzenie wielu biegaczy, to bardzo ważny dzień poprzedzony miesiącami przygotowań. Spełnij swoje marzenie — nie odkładaj go, zrealizuj plan i przeżyj przygodę, która uczy i dopełnia każdego biegacza.


 

W 2024 roku spotkamy się 29 września, jak zwykle w niedzielę – śledźcie nasza stronę i media społecznościowe, aby być na bieżąco ze wszystkimi ogłoszeniami!